Bazénové doplňky

v bazene Přestože nejsem žádný „vodní typ“ abych se čvachtají stále ve vodě a dávám raději přednost koupání v jezeře, co by člověk neudělal pro děti. A protože v okolí domu není žádné jezero ani rybník, vhodný ke koupání a plavání, postavil jsem na podzim na zahradě bazén. Hlavně tedy pro vnoučata, protože si sám ještě pamatuji, jak jsem jako děcko dováděl, ať už na rybníku nebo na koupališti. Tak když přijedou k nám, máme my radost z nich a oni z bazénu a zahrady, kde se mohou do sytosti bavit.Chci, aby mi můj bazén dlouho a dobře sloužil. Takže jsem si vědom toho, že postavením bazénu péči o něj nekončí. Proto i nyní, uprostřed zimy, bazén zakrývá plachta na bazén aby se do něj nedostala žádná nečistota, listy ze stromů, ale ani sníh a voda, které by mohly zamrznout a led by mohl poškodit samotný bazén. A také mi do něho nespadne v noci kočka, jako u sousedů, a pak vřískala v bazénu do rána, dokud ji soused nezachránil. Zkrátka, můj bazén je uprostřed zimy zakrytý a plachta na bazén se určitě vyplatí.

Ochrana bazénu v létě

Když skončí zima, hrubou plachtu na bazén odložím, ale právě se chystám objednat si solární plachtu na bazén. Tato plachta vypadá jako taková tlustší bublinková fólie a z vrchu je hladká, aby dobře ležela na vodní hladině. Přes den, kdy svítí slunce, přes ty bublinky jako čočky je voda ohřívána sluncem, tedy zdarma. Taková plachta na bazén údajně přidá vodě teplotu až osm stupňů Celsia! Takže se budou moci děti koupat již mnohem dříve, a já ušetřím za vytápění bazénu.

Navíc taková izolační plachta v noci brání vychladnutí vody a také zabraňuje vypařování vody, takže nemusím tak často vodu do bazénu dopouštět. Což je další úspora, protože i já mám na vodovodu měřič spotřeby vody.

freestyle

Pro své pohodlí jsem si objednal pro plachtu na bazén i naviják, lépe se mi plachta dává z vodní hladiny dolu. Pokud uvažujete koupit plachtu na bazén a přemýšlíte i o navijáku, pak zvolte plachtu větší tloušťky. Ať si ji nepotrháte. Dělají se ve více tloušťkách, čím větší plocha bazénu, tím je tlustší plachta lepší.

No i když mi plachta brání spadu nečistot do vody z okolí, znáte děti. Nejprve pobíhají po zahradě, pak se honí v písku kolem bazénu a hup, skočí do vody. I s těmi špinavými nohama. Pamatuji si, jak na nás plavčík vřískal na koupališti, že se máme před vstupem do vody osprchovat, protože bude voda špinavá. Než bych dělal dětem policistu a strašáka, postaral jsem se, aby vodu v bazénu kontinuálně čistila výkonná písková filtrace. Děti mají klid, já mám klid a voda v bazénu je čistá. Dobrou filtrací ušetříte i za bazénovou chemii.

relaxing

Dobře vybranými bazénovými doplňky ušetříte nemalé prostředky a prodloužíte si bazénovou sezónu.

Článek vyšel v kategorii Dům a zahrada, Zdraví a označen jako , , . Uložte si do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..