Bio oleje

Že s naším stravováním není cosi v pořádku, na to už přicházejí i mladí lidé. A tím nemyslím jen chuť jídel ve školních jídelnách. Sami na sobě možná ještě nepozorujete zdravotní potíže, ale zcela jistě cítíte pokles fyzické výkonnosti a první náznaky nadváhy. Vyběhnout schody do pátého patra už není tak jednoduché a ani letní výšlap na nedaleký hrad není takový příjemný, jak si ho pamatujete z před pár let. V čem je zakopaný pes?Je těžké pro mnohé připustit, že za vším dobrým i špatným je jídlo. Protože vodu pijeme všichni ve městě stejnou a i vzduch dýcháme stejný a kdyby i nebyl úplně nejčistší, podmínky jsou pro všechny stejné. Rozdíl je jen v tom, co jíme, kdy to jíme a kolik toho jíme. A jak se k tomu hýbeme.

Můžete namítnout, že v restauraci, kam chodíte na polední menu, také není moc na výběr. To je ale pouze výmluva pohodlnosti. V mnoha restauracích jsou vstřícní a umí vám připravit odlišné porce od běžných. Více zeleniny na úkor brambor nebo rýže nebo více příloh namísto masa, pokud inklinujete k vegetariánství. Zcela určitě ale pro přípravu porcí pro vaši partu nebudou používat jiné oleje nebo dochucovadla do jídel.

olive-oils

A přesně v těchto detailech může být skrytý rozdíl mezi zdravým stravováním a přejídáním se balastem s umělými chutěmi. Řešením je připravovat si svůj oběd do práce doma, taková domácí verze krabičkových diet. Nebo úplně nejlepší je vařit si doma své večeře a víkendová jídla ze surovin, které považujeme za kvalitní a zdraví prospěšné. Namísto levných tuků často pochybného složení využívat na přípravu jídel pro sebe a své nejbližší bio oleje nejen proto, že jsou bio, ale proto, že svým složením nepoškozují náš organismus.

Mnohé bio oleje se používají nejen na vaření a pečení, ale i jako ochrana či léčení pokožky. Z nejznámějších jsou to kokosový olej nebo čajovníkový olej se svými desinfekčními účinky, který léčí problémy pokožky a pleti.

Článek vyšel v kategorii Zdraví a označen jako , , , , , . Uložte si do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..