Bydlení se střešními okny

roof Velký podíl bytového fondu v městech tvoří byty ve starých cihlových bytovkách s taškovou střechou. Mnohé prošly rekonstrukcí vnitřních prostor a rozvodů médií. Prostory pod střechou poskytují velký potenciál k rozšíření počtu bytů v domě, což představuje také pozdější pokles nákladů na správu jednoho bytu pro současné obyvatele a získání levnějšího bydlení pro nové majitele. Stačí vyřešit otázku osvětlení a odvětrání bytů v půdním prostoru.Náklady na rekonstrukci sedlové střechy bytového domu se dají zahrnout do ceny výstavby nových podkrovních bytů. Střešní okna poskytnou dokonalé osvětlení nových pokojů a jejich obyvatelům krásný výhled na oblohu nad domem. Střešní okna umožňují klidné bydlení i tam, kde hluk z ulice okny ve stěnách domů vyrušuje jejich obyvatele.

Dřevěná střešní okna zlepší komfort bydlení v bytech, kde v minulosti ve snaze ušetřit při rekonstrukci domu použili střešní okna z méně kvalitních materiálů a končí jim jejich technická životnost. Na výrobu oken se používají kvalitní druhy dřeva, pokud je ale vaším favoritem plast, instalujte plastová střešní okna. Jen pozor, ve starších domech mohou památkáři trvat na požadavku stejného vzhledu střešních oken se starými, které jsou nahrazovány. Stejně tak stavební úřad má právo vznést požadavky na minimální plochu střešních oken v souvislosti s minimální intenzitou denního osvětlení místností v bytech.

detivokne

V technických místnostech a v prostorech s omezenou plochou namísto střešních oken se používají střešní výlezy. Jsou stejně konstruovány, jako střešní okna, ale jsou menší plochy. Jejich otevírání je možné podle potřeby buď vzhůru nebo do boku. Umožňují nejen osvětlení a odvětrání prostoru, ale také přístup na střechu pro případ opravy krytiny nebo satelitní antény či komína.

Střešní okna jsou ideální pro všechny druhy šikmých střech a dodávané jsou v různých šířkách, aby se daly použít do každé konstrukce buď samostatně nebo ve skupinách.

Článek vyšel v kategorii Dům a zahrada a označen jako , . Uložte si do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..