Cestovní pojištění

Při plánování výletů a dovolených už určitě máte jasné, kam se letos vyberete. Víte jistě i to, co si máte na krátké cesty i delší pobyty sbalit. Zkušení cestovatelé mají seznam, aby na nic nezapomněli, a podle druhu cesty si přibalí k sezónnímu oblečení také sportovní a turistickou výbavu, fotoaparát i notebook a samozřejmě mapy a navigaci. Přesto vás může na výletě leccos překvapit. Buďte připraveni.Přestože předpověď počasí pro místo pobytu může být příznivá, prudká letní bouřka vás překvapí cestou. Nezřídka musí řidiči svá auta na pár minut odstavit, protože prudký liják snižuje viditelnost a stěrače čelního skla nestíhají. Dílo zkázy však představuje krupobití. Trvá často jen minutu či dvě, ale škody napáchá za krátkou chvíli značné. Tehdy přijde vhod pojištění vozidla proti živlům. Dovolenou sice dokončíte s jamkami na kapotě a střeše auta od ledovce, ale po návratu se můžete spolehnout na proplacení opravy pojišťovnou.

krupobití

Každé auto má ze zákona pojištění, ale to má za úkol krýt škody způsobené provozem vozidla, ne na něm. Na starší auta zase lidé nechtějí platit havarijní pojištění, zejména pro amortizaci vozu a způsob výpočtu náhrady. Pokud máte strach ze záplavy, krupobití či vichřice, uzavřete si zvláštní pojištění auta proti živlům a spěte klidně i doma, ne pouze na dovolené.

Nelze jednoznačně říci, které roční období je pro vaše auto rizikovější. V létě je na cestách hodně svátečních řidičů a rekreantů, v zimě zase více nečistot a posypového materiálu. Ten dokáže poškodit čelní sklo, když odletí zpod kola vozu jedoucího před vámi. A když posyp chybí, auto poškodí svodidlo nebo strom, když dostanete na neupravené vozovce smyk. Jízda během zimních měsíců je náročné v každém případě, nemusíte ani cestovat na lyžovačku. Potrápit vás dokáže i notoricky známá cesta. S dobrým pojištěním se nástrahy silnic zvládají snadněji.

Článek vyšel v kategorii Auto a označen jako , , . Uložte si do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..