Co jsme vlastně zaseli?

Jaro je obdobím, kdy sázíme a sejeme rostliny, které považujeme v naší zahrádce za užitečné, ale i ty, které mají sloužit jen na okrasu. Mnohé z nich předtím, že půjdou do půdy, vyséváme do truhlíků, nebo výsevních misek na substrát, aby po vzejití ze semínka nabrali síly, dokud je vystavíme Přírodě. No jsou takové, které můžeme vysít přímo na naše malé políčko. No budeme si také za týden pamatovat, co jsme kde vyseli?Někdo zvykne na kraj záhonu, ve kterém skončili v zemi semínka, umístit sáček s obrázkem a nápisem s označením semen. Buď ho připíchne na krátkou paličku nebo přisype kamínkem. No máte jistotu, že taková značka časem neuletí ve větru nebo neskončí rukou vandala mimo záhon? Mnohem lepší je na kraj záhonu nebo do výsevního substrátu k truhlíku zapíchnout „lízátko“, úzký pásek z umělé hmoty, na který napíšeme název rostliny, která by na tom místě měla vzejít. Nápis by měl být nesmývatelný, tedy nejlépe je použít inkoustovou tužku nebo lihový fix, používaný k popisování CD s hudbou, filmy či vlastními fotografiemi.

oznaceni

Takové tenké označovací pásky dostat koupit iv supermarketech a prodejnách pro zahrádkáře. Často jsou v sáčku nejen bílé pásky, které se snadno vpichují do země, ale bývá přibalena i krátká tužka, aby bylo balení kompletní. Takže při setí stačí jen vybrat bílý pásek, tužkou napsal název odrůdy a zapíchnout do země hned vedle semen.

Co ale dělat, když vám takové pásky dojdou nebo je v obchodech ve vašem okolí nemají? Já jsem tento problém vyřešil jednoduše. V nejbližším supermarketu jsem v oddělení domácích potřeb koupil jednorázové plastové příborové nožíky a využil je na označení semen v půdě. Naštěstí jsem nemusel kupovat celé sady příborů, neboť nevím, co bych dělal s tolika vidličkami a lžícemi z plastu, ale nožíky se výborně hodily na mé cíle. Na čepel jsem napsal název odrůdy a ručku zapíchl do země. Teď vím, co vzejde z těch malých zelených lístečků, které se objevují nad zemí a z čeho se můžu těšit, když rostlinky zesílí a vyrostou.

Článek vyšel v kategorii Dům a zahrada a označen jako . Uložte si do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..