Inspirace pro dětský pokoj

pokoj Pokud přemýšlíte nebo již zařizujete dětský pokoj, určitě přemýšlíte nad tou nejlepší variantou, nad složením jednotlivých bloků nábytku a vhodné postele do dětského pokoje. Důležitá je i barevnost dětského pokoje a netřeba zapomínat na výběr podlahy, která by měla být neutrální barvy a vhodná i pro alergiky.
 Barevnost dětského pokoje

Dětský pokoj by měl být barevností a doplňky vhodně doplňována a měly by být kupovány i předvídavě – dítě rychle roste a vyvíjí se a proto je třeba hledat i materiály, které se tak rychle neokoukají. Trendem na stěny jsou různé samolepicí etikety z dětskými hrdiny, těchto je velký výběr, proto se dají dobře barevně kombinovat i s barevnou stěnou. Barevnost ladíme podle toho zda v ní bude bydlet kluk nebo holka.

detsky pokoj

Kvalitní postel

Dětský pokoj by měl mít kvalitní postel. Při jejím výběru je dobré myslet do budoucna a už předem koupit o něco delší postel, abychom ji nemuseli rychle měnit. Dnes jsou dětské postele vyráběny z velmi kvalitních materiálů, proto určitě vydrží několik let. Také výběr matrací bychom neměli nechávat náhodě a kupovat jen matrace od prověřených prodejců s referencemi.

Kam ukládat hračky

V dětském pokoji nesmí chybět dostatek úložného prostoru. Sami jistě víte, kolik různých „velmi důležitých“ maličkostí má vaše dítě a těch se nechce vzdát. Dětský pokoj je dobré vybavit dostatkem odkládacího úložného prostoru, tak abychom dobře a bezpečně mohli odkládat věci našich dětí. Otevřené police nejsou vhodné, je v nich vidět i malý nepořádek ale zejména u malých dětí hrozí, že by v nich mohly převrhnout nějakou výše položenou věc a způsobit si úraz. Na volně položených věcech se také drží prach, který může být nebezpečný pro alergiky.

Jaké dětské pokoje jsou trendy

Zejména pro nejmenší jsou velmi zajímavé tematické dětské pokoje. Můžete pokoj zařídit motivem některé z oblíbené pohádkové postavy nebo si můžete vybrat dekor milého zvířátka. Dětský pokoj můžete celý sladit do jednoho pohádkového námětu a mít takový regál, noční stolek i úložný box v dětském pokoji.

Článek vyšel v kategorii Dům a zahrada a označen jako , , , . Uložte si do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..