Kosmetika z přírody má tradici

Časy drsných zarostlých mužů skončili. Ale na druhé straně málokomu se líbí navonění ulízaní muži bez špetky mužnosti. Muž by měl slušně vypadat, být trochu upraven a působit příjemným dojmem. K tomu je třeba samozřejmě čisté a dobře padnoucí oblečení podle aktuální příležitosti a neuškodí trochu té kosmetiky. Jakou si však v té záplavě, kterou nám obchody a reklama nabízí, vybrat tu svou?Kdysi nám stačilo jedno mýdlo, jedna zubní pasta a jedna voda po holení. Dnes o naše peníze soupeří množství výrobců ještě větším množstvím různých typů kosmetiky na každý myslitelný druh pokožky. Jen nejsem přesvědčen o tom, že chci na sebe dávat tolik chemických přípravků, abych vylepšil svou tvář, vlasy nebo jinou část těla. Moje představa o kvalitní kosmetice je úplně jiná.

expocosmetica

Staletí lidé využívali na léčení i úpravu zevnějšku prostředky, které jim nabízela příroda. Bylinkové odvary na osvěžení i léčení nemocí zde byly mnohem dříve, než k nám z Číny dorazil „anglický vynález“ čaj. Výtažky z rostlin a kořenů smíchané s mastí se používaly na ošetření kůže s úspěchem dávno před tím, než se objevily první lékárny a drogerie.

Jenže běhat po loukách a sbírat rostliny, hloubit kořeny a sušit je a pak zpracovávat je náročné, každý máme povinnosti v zaměstnání či vůči rodině. Je dobré vědět, kde roste která rostlina a na co slouží, které problémy odstraňuje, ale kvalitní bio kosmetika se dá běžně koupit. Když chcete při udržování svého zevnějšku využívat staletími osvědčené produkty a žít zdravě, stačí si jen správně vybrat. Výmluva, že ve vaší drogerii takové produkty nemají, dnes neobstojí. Na internetu je každý produkt vzdálen od vás jen několik kliků myši a kurýr vám již na druhý den může zvonit u dveří a předat vám balíček s kvalitní kosmetikou pro vás i vaši rodinu.

Článek vyšel v kategorii Zdraví a označen jako , , , , . Uložte si do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..