Léčba artrózy pomocí kmenových buněk

Nikdo z nás nemládne a s věkem přicházejí nejen zkušenosti, ale problémy a bolesti. Všechny „hříchy mládí“, přechozené nemoci či neléčené chřipky se na člověku podepíší. Začnou pobolívat záda, krk, později kolena. Příčinou jsou nejen postupné změny těla, přicházející s věkem, ale i přetěžování některých částí těla prací nebo intenzivním sportem. Zvláště citlivé jsou na to chrupavčité části, jako jsou meziobratlové ploténky páteře nebo chrupavky v kloubech.Poškození chrupavek velkých kloubů se nazývá artróza. Začíná se už ve středním věku a postihuje nejvíce kyčelní a kolenní klouby nebo ramenní klouby. Artróza je nezánětlivé onemocnění. Chrupavka se nezvratně ztenčuje a stává se citlivější. Artróza kloubů se projevuje omezenou pohyblivostí, ztuhnutím a bolestí kloubů.

Odstranění těchto problémů nebývá jednoduché. Užívání léků proti bolesti jen pomáhá překonat problémy. Pravidelný pohyb a snížení hmotnosti obézních lidí je nezbytným požadavkem. Při rozsáhlém poškození kloubů nebo plotének nezbývá jiné řešení, jen operace a rehabilitace.

Nebo léčba pomocí kmenových buněk. Pod tímto tajuplným názvem se ukrývají buňky získávané z vlastního těla, buď z tukových tkání nebo kostní dřeně, ale nacházejí se kdekoliv v těle. Mají tu vlastnost, že se dokáží vyvinout v jakékoliv potřebné tkáňové buňky, podle toho, kde se nacházejí. Pokud se tedy aplikují do chrupavky, změní se na buňky chrupavky.

Proto kmenové buňky a artróza spolu souvisí a mohou pomoci nejen překonat obtíže, ale tímto medicínským postupem, prováděným lékaři, vyléčit dlouhotrvající problémy bez nutnosti komplikovaných operací a bez nutnosti výměny kompletních kloubů. Ne jen, že se výrazně zkrátí doba léčení, ale i následná rehabilitace.

Léčba artrózy je tak nejen rychlejší, ale i levnější a pacient se spíše dostává do plnohodnotného života. O úspěšnosti tohoto způsobu léčby artrózy svědčí nejen články v novinách, ale i dopisy spokojených pacientů, jež způsob léčby chrupavek kmenovými buňkami uchránil před operací.

Článek vyšel v kategorii Zdraví. Uložte si ho do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..