Maloplošné šablony

Pod tímto pojetím si dokážeme představit prakticky cokoliv, ať už hovoříme o práci nebo o koníčku. Pokud mluvíme o budovách a bydlení, tak je hned každému jasné, že pod pojmem „maloplošné šablony“ rozumíme druh střešní krytiny. Pojďme se blíže podívat, proč se označuje právě takto a z jakých materiálů se vyrábí.Když se řekne střecha, většině lidí přijde na um pálená taška. Jedná se o tradiční materiál, ale používají se i jiné typy. Zejména na přístřešky levnější vlnitý plech nebo plastové materiály. Nevýhodou může být kratší životnost a potřeba pravidelné údržby.

Každý majitel domu chce, aby jeho příbytek zdobila krásná a kvalitní střecha. Zatímco při bytovce o tom rozhoduje investor a majitel celého domu, při stavbě rodinného domu je to jen v našich rukách, jak bude dům vypadat a jaké materiály zvolíme na jeho stavbu. A samozřejmě to platí i při řešení drobných hospodářských budov a přístaveb.

střecha z tašek

Pro menší střechy nebo tvarově členité plochy se s úspěchem používají maloplošné šablony z vláknocementových desek. Pokud vás straší pojem Eternit, tak vězte, že současné vláknocementové desky jsou zhotoveny z přírodních vláken a cementu a nemají nic společného z nepříjemnými materiály z minulosti. Jsou zdravotně nezávadné, mechanicky odolné a bezpečné jak pro dům, tak pro jeho obyvatele.

Tato střešní krytina se vyrábí ve tvaru obdélníku nebo čtverce s ostrými nebo zkosenými hranami. Dá se tím ovlivnit jednak celkový dojem ze střechy, ale využití to má i při tvarování složitějších ploch. Kromě toho se čtverce nebo obdélníky na střeše překrývají a střecha získává větší pevnost. Spolu s celkovým vzhledem střechy z maloplošných formátů je to předurčuje k zakrytí moderních staveb.

Když budete zvažovat střechu na svou stavbu, tak vězte, že střecha nemusí být jen keramická a nemusí být vždy jen červená.

Článek vyšel v kategorii Dům a zahrada a označen jako . Uložte si do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..