Na co si dát pozor při výměně manželské postele

Všechno jednou doslouží a je třeba to vyměnit. Manželskou postel v ložnici nevyjímaje. Ať už důvodem pro její výměnu je nový partner/ka nebo její „sedrání“ (postele myslím), nedá se prostě koupit nová postel a stará vyhodit. Při výměně manželské postele musíte dát pozor na pár maličkostí, abyste pak nebyli zklamaní.Nejběžnějším parametrem postele, ne jen manželské, ale i obyčejné válendy, je rozměr lůžka, nebo pokud chcete rozměr matrace. Pokud vám stará postel v tomto parametru vyhovovala, asi budete chtít koupit stejnou postel. Nejběžněji se postele vyrábějí s matracemi 80×190 nebo 80×200 či 90×200.

Ale kromě rozměrů lůžka je důležité znát i rozměry záhlavníku nebo čela postele. Aby se vám nestalo, že sice koupíte postel se stejnou plochou matrací, ale celkový rozměr postele bude větší a postel se vám do pokoje nevejde.

manzelskapostel

Dalším důležitým parametrem postele je výška lůžka nad zemí. V minulosti byly moderní postele, ve kterých jste leželi ani ne 30 centimetrů nad podlahou. Mělo to výhodu pouze tehdy, pokud jste spávali neklidně a hrozilo, že z postele spadnete. Jinak samé nevýhody. Při lehání jste se museli docela shýbat, při vstávání velmi nepohodlné. Nepraktičnosť takto nízké postele si člověk uvědomuje až s přibývajícím věkem a hlásiacimi se tělesnými problémy. Teprve tehdy si vzpomene na postele prarodičů, které byly vysoké… Dnes bez problémů koupíte postele s výškou i 65 centimetrů. Mají mimo jiné i velký úložný prostor, ale nezapomeňte si zkusit, jestli pro vás není matrace příliš vysoko. A nezapomínejte, že v prodejně s nábytkem zejména dámy jsou často v botách na vysokém podpatku, přesně o jeho výši bude postel ve vaší ložnici výše.

Je dobré, když si zjistíte všechny rozměry vaší vyhlédnuté nové postele a doma si vše řádně přeměříte. Zda se vám vejde postel na místo té staré postele, zda budete moci otevřít dveře na skříni, pokud je nová postel „o kousek“ větší, či při její výšce nebudou noční stolky příliš nízko, zda kolem postele budete moci chodit tak jako dosud, pokud jsou její matrace širší.

Většina zákazníků při koupi postele se zajímá o rošty a matrace, o možnost praní jejich potahu, ale neuvědomuje si, že pokud měníte starou postel za novou, je třeba zvážit všechny dopady na prostor ve vaší ložnici, a to i tehdy, když nová postel je větší byť o pár centimetrů. Aby vám právě těch pár centimetrů pak nechybělo a abyste po smontování nové postele byly s ní opravdu spokojeni.

Článek vyšel v kategorii Dům a zahrada a označen jako , , . Uložte si do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..