Nejen účelný nábytek

Všichni chceme svůj byt nebo dům zařídit tak, abychom se v něm cítili dobře, abychom si odpočinuli i se mohli doma pobavit s přáteli a aby veškerý nábytek dobře splňoval účel, na který byl navržen a proč jsme si ho koupili. Ale od nábytku očekáváme i něco jiného. Aby dobře vypadal, abychom měli dobrý pocit nejen při jeho používání, ale i když se na něj jen podíváme. Musí se nám zkrátka líbit, měl by bytu dávat styl.Pod slovem „účelný nábytek“ si vždy představím svůj pokoj na koleji. Nebylo tam nic navíc, kromě postelí, skříní na šatstvo a jednoho stolu se židlemi, akorát tak pro partu studentů. Vše dobře sloužilo svému účelu, ale to bylo si tak všechno.

Doma si rozhodně nechci připadat jako na koleji, i když se duchem cítím stále mladý. No tělo mi dává poznat, že už jsme spolu něco zažili a proto si rád odpoledne v obýváku na chvíli lehnu. Na gauč si beru většinou dobrou knihu nebo odborný magazín. Takže já se na sedací soupravu nedívám jen jako na kus nábytku, kde se má vejít co největší počet kamarádů, když mě přijdou navštívit. Ani nehledám co největší úložný prostor na deky a polštáře, nepotřebuji jen strohý rozkládací gauč, aby se příbuzní měli kde vyspat a přes den rozkládací sedačka překážela. Takovou účelovou hranatou a nevzhlednou sedací soupravu, která sice přesně plnila všechny požadované úkoly, ale se na ni nedalo dívat, už jsem ve svém životě zažil.

gauc

Teď mě zajímají například rohové sedací soupravy, jsou dostatečně velké, pohodlné, umožňují posezení velké skupiny přátel, i si můžeme s přítelkyní oba poležet, ať už s knihou nebo u televize, po namáhavém dni. Zaujala mě kolekce sedacích souprav od progresivních návrhářů. Kvalitní výroba a inovativní design dávají vzniknout nábytku, na kterém se dá nejen dobře sedět, ale na který se dá v bytě i koukat. Celý obývací pokoj s ním dostane nový šmrnc a člověk se po práci domů vysloveně těší. Ne jen na to, s kým si dá večer kávu, ale i kde si ji dá.

Kvalitní sedací souprava je místem nejen k sezení, ale je také zajímavým interiérovým prvkem vašeho domova.

Článek vyšel v kategorii Dům a zahrada. Uložte si ho do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..