Ochrana majetku pomocí fotopasti

securicam Přestože jsou fotopasti známé především z ochrany přírody, jejich konstrukce a způsob použití je vhodný i pro ochranu majetku. V paneláku fotopast výborně poslouží při hlídání společných prostorů i vlastního sklepu. Nahradí tak dražší kamerový systém. Jak vlastně fotopast funguje a jak ji nejlépe použít?
 Základním principem fotopasti je skutečnost, že pohybový senzor monitoruje prostor před fotopastí a když zachytí pohyb, vyhotoví fotografii. Ta je uložena na SD kartu, běžně používanou u fotoaparátů nebo MP3 přehrávačích, tedy je běžně dostupná a za dobré ceny. Fotopast se SIM kartou po exponování snímku také pošle MMS s fotkou na zadaný mobil nebo email. Máte tak okamžitou informaci o pohybu v monitorovaném prostoru a také konkrétně víte, kdo nebo co se pohybuje v hlídaném prostoru.

Fotografii si umíte od fotopasti i vyžádat posláním SMS. Takto se dá také zkontrolovat, zda funguje její napájanie.Fotopasti pracují na tužkové baterie, závisí na vás, zda zvolíte alkalické články nebo nabíjecí baterie. V přírodě může být doplněna solárním panelem. Součástí balení fotopasti jsou také popruhy, kterými se fotopast připevní nejen na strom, ale v bytovce například na potrubí, laátkovou stěnu sklepu či jinou konzoli.

zaznam

Pokud tedy ve sklepě vašeho paneláku se často někdo pohybuje a dělá tam nepořádek, nemusíte instalovat kamerový systém. Místo toho nastavte fotopast tak, aby byla nenápadná. Vždy, když se někdo v hlídaném prostoru objeví, se to dozvíte okamžitě. Fotopast používá neviditelné noční přisvícení, takže fotka je dobře čitelná, ale to, že byl snímek exponovaný, se nikdo nedozví.

Kočárkárny, chodby, sklepy nebo jiné společné prostory jsou tak dobře chráněny a obyvatelé mohou klidně spát.

Článek vyšel v kategorii Dům a zahrada a označen jako , , . Uložte si do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..