Ohřívače na plyn jsou stále žádané

zaric Veškerá topná tělesa jsou závislé na přísunu energie. Když ale na místo, které chceme ohřát, není natažená plynová přípojka nebo elektrické vedení, existují možnosti, tak zde vytvořit teplo? A co dělat, když máme v úmyslu topit někde jen určitý čas a trápit se s množstvím dřeva a následným popelem nepovažujeme za řešení? Energii na topení využijeme v přenosných nádobách. Stlačený plyn.S přenosnými topidly na propan-butan se setkáváme i na terasách restaurací v prvních podzimních dnech, kdy typické kloboukové zářiče prodlužují léto a náš pobyt venku. Mnozí majitelé rodinných domů je využívají i v zahradách, když už paprsky slábnoucího slunce nedokážou tak hřát, jako uprostřed léta. Grilovačky a posezení tak mohou pokračovat ještě několik týdnů.

Rozšířené jsou přenosné zdroje tepla ve stavebnictví. Když je třeba urychlit vysušení stavby, když se porouchá počasí a klesají teploty, tehdy je čas použít plynové ohřívače a dodat do budovy žádané teplo. Stavební práce mohou pokračovat, technologické postupy nejsou ohroženy a ani lidé nepracují ve ztížených podmínkách. To vše má pozitivní vliv na kvalitu práce.

Typické válcové plynové ohřívače na propan-butan jsou nepostradatelné po povodních a přívalových deštích. Pomocí nich lidé vysušují suterény a sklepy svých domů po opadnutí vody. Ohřívače vzduchu na plyn jsou vyráběny v různých velikostech a výkonů, tak se dají využívat i na ohřev malých prostor ale i na rozsáhlé haly. Pomocí speciálních adaptérů lze plynové ohřívače připojit na dvě tlakové nádoby s plynem a tím prodloužit interval výměny zásobníků paliva.

Velkou výhodou přenosných ohřívačů vzduchu na plyn je je mobilnost. Používáte je tam, kde je právě potřebujete. Snadno je převezete a snadno uskladníte, když pro ně aktuálně nemáte využití.

Ale ne jen zahradní restaurace, stavbaři a lidé po povodních oceňují plynové ohřívače. Používají se také v domácnostech. Plynová kamna či spíše kapotovaný plynový infrazářič, nahradí kamna na tuhá paliva nebo poslouží v době poruchy kotle v rodinném domě. Vhodná jsou na vytápění dočasně využívaných objektů, jako je chalupa nebo zahradní chatka.

Mobilní plynové ohřívače zajistí teplo vždy tam, kde ho potřebujete, bez starostí s odpadem.

Článek vyšel v kategorii Dům a zahrada a označen jako , . Uložte si do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..