Podlaha do obýváku

pesnapodlaze Nejčastěji bývají v panelácích rekonstruované koupelna a kuchyň. Když nahradíte nevzhledný umakart a užijete si novou kuchyňskou linku s vestavěnými spotřebiči, je čas věnovat se další místnosti, kde trávíte hodně času jako rodina. A tou je obývák. Pohodlná sedací souprava a obývací stěna ukrývající všechny rodinné poklady však není všechno. Je třeba to vzít, jak se říká, od podlahy. A to doslova.
 
 Mnohé domácnosti ukrývají pod rozměrným kobercem starou podlahovou krytinu z PVC, nazývanou také linoeum. Jak si v minulosti stavbaři představovaly rovinu a rovnou podlahu, to si mnozí ještě pamatujeme a mnozí vidíme každý den. Využijte nadcházející dlouhé letní dny a vyměňte starou podlahu za něco kvalitního.

podlaha

Velmi oblíbené jsou dnes dřevěné plovoucí podlahy, se kterými vyřešíme mnoho problémů najednou. Dokážeme ji v bytě instalovat i sami, případně za pomoci šikovného mistra. Je snadno dostupná v různých variantách barevného provedení v hobbymarketech a prodejnách stavebnin. A když nechceme ušetřit při její montáži za každou cenu, izolace pod plovoucí podlahou zmírní hluk v bytě a zvýší tepelnou izolaci. A nemusíme pracně vyrovnávat křivý podkladní beton.

Pokud však paní domu touží po skutečně kvalitní dřevěné podlaze v nejkrásnějším pokoji bytu, řešením je dubová podlaha ze skutečného dřeva. Na rozdíl od plovoucí podlahy z laminovaného dřeva je podlaha z masivu opravdu trvanlivá, kvalitní a efektní. Povrch ošetřenými kvalitním voskem dává vyniknout přirozené struktuře dřeva. A to až tak, že nakonec možná hospodyně ani nebude chtít svou novou nádhernou podlahu zakrývat kobercem. Dřevo je příjemné i na dotek, hřeje a dovolí vám doma chodit bosí.

Pro své kvality je dubová podlaha stálicí mezi podlahami v rodinných domech a není důvod ji nepoužít i v bytě v paneláku.

Článek vyšel v kategorii Dům a zahrada a označen jako . Uložte si do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..