Pokožka vždy v dobré kondici

Když chceme mít své zdraví pod kontrolou, měli bychom mimo jiné vědět i to, jak který náš orgán funguje a co mohu pro něj udělat. V této souvislosti si málokdo uvědomuje, že největším orgánem lidského těla je pokožka a že se neustále obnovuje. Tedy zevnitř se vytvářejí nové buňky a na povrchu jednotlivé buňky postupně odumírají a oddělují se od těla.Tento proces není pouhým okem viditelný. Pokud se však spálíme pod horkým sluncem nebo dokonce v soláriu, pokožka nám zčervená a i přes použití ochranných krémů později zhnědne a začne se olupovat. Celý proces jsme „trochu“ urychlily. Ale ne dokonale. Jak bezpečně odstranit vrchní spálenou vrstvu na kůži a nezpůsobit si bolest ani zdravotní problém?

Kosmetika zná řešení i tohoto problému, ačkoli původně nebyl určen pro nedočkavé opalování se chtivé. Odstranění vrchní vrstvy zbytků kožních buněk spolu s hydratací a provonění pokožky zvládne peeling na tělo. Ideální je ho použít po koupeli. Podle toho, jaká vůně se vám líbí a jaké další účinky na své tělo očekáváte, si můžete pořídit peeling s různými přísadami, od vonných olejů, přes květinové extrakty, ovocné složky až po med. Peeling na tělo tak nejen čistí vrchní vrstvu pokožky, ale také hydratuje, odmašťuje nebo provoní vaši pokožku a činí ji jemnější na dotek.

krem

Lidská pokožka nejen odvádí škodlivé látky pomocí potu z těla, ale i dýchá. Chrání tělo před ultrafialovým zářením i před škodlivinami ve vzduchu. Proto si zaslouží naši pozornost, ochranu i podporu při regeneraci. Nestačí jen dbát o její čistotu, používat kvalitní kosmetické a hygienické přípravky a dopřát jí pravidelný koupel. Když toužíte opravdu po krásné a zdravé pokožce, používejte peeling pokožky a ciťte se ve své kůži vždy dobře. Dopřejte si ten skvělý pocit, cítit pod prsty hebkou a jemnou pleť.

Článek vyšel v kategorii Zdraví a označen jako , , , , , , . Uložte si do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..