Příčiny dětské inkontinence

Není to žádná novinka ani moderní civilizační choroba. Noční pomočování u dětí je staré jako lidstvo samo. Avšak je to jedno z témat, která je mezi lidmi tabu. Nemluví se o ní, protože se to považuje za selhání. Jak dětí tak rodičů. A tak zatajováním trpí všichni. I postižený i jeho rodina. Přitom by nemuseli.Důvodů, pro které děti neudrží moč, může být několik. Nejčastěji se zmiňují zlé sny, noční můry. A dávají se dětem prostředky na uklidnění nebo bylinné čaje. Jsou lidé, kteří dětem před spaním nedávají pít a v noci je budí a preventivně posílají na WC. To určitě jejich psychice na klidu nepřidá. Jak byste se cítili vy, kdybyste věděli, že vás uprostřed noci probudí, abyste se nepočurali? Já bych se počůral strachem již při této myšlence.

Přitom příčinou dětské inkontinence může být vrozená porucha, často dědičná. Odstranit se nám ji nepodaří, ale můžeme minimalizovat následky. V spánku například tím, že použijeme nepromokavou plachtu do postele. Ano, vyrábějí se takové, protože inkontinence není nic výjimečného. Stejně se vyrábějí a běžně prodávají plenkové kalhotky pro děti. S nimi bez obav můžete jít s potomkem na výlet nebo na návštěvu.

S diagnózou úniku moči se dá žít, i když se s rostoucím věkem může projevit intenzivněji. Nebo také u lidí, kteří o tom ani netušili. Moderní pomůcky dokáží pomoci překonat tento problém každému člověku bez ohledu na to, zda je příčinou inkontinence dědičná vrozená chyba, stav po úrazu nebo slabší svaly u lidí vyššího věku. Pokud máte pocit, že se vás inkontinence týká a stydíte se zeptat svých blízkých na podrobnosti, nebojte se navštívit svého lékaře a svěřit se mu. Možná budete překvapeni, jak jednoduše se lze s vaším stavem vypořádat.

Článek vyšel v kategorii Zdraví a označen jako . Uložte si do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..