Proč studovat dál?

Je bohužel pravdou, že formální studium nepřipraví člověka na jeho pracovní úkoly. Školy se spíše zaměřují na studium historie a vývoje svého předmětu, než přípravou studentů na reálné problémy podnikové praxe a jejich efektivní řešení. A toto si člověk uvědomí, až když v práci trochu postoupí a není už jen obyčejným referentem. Kde získat potřebné znalosti a kvalifikaci?Před stejným problém jsem před lety stál i já. Jak se dopracovat ke znalostem, potřebným pro práci a přitom stále pracovat? Nastoupit na další vysokou školy by nemělo smysl, už jen pro zkostnatělý principy a postupy, které tam vládnou. Je sice dobré mít na vizitce před jménem nějaké ty písmenka, ale ještě lepší je zvládat svůj byznys dobře.

A tak jsem se dostal ke studiu MBA (Master of Business Administration). Ke studiu, kde si můžete vybrat, co potřebujete studovat, tedy zaplníte mezery ve svých vědomostech. Při tomto studiu studujete s lidmi, kteří jsou na tom přibližně stejně, co se týče postavení v práci, touze něco se naučit a současně řeší problémy z praxe, ne nějaké teoretické pseudoproblémy současných vysokých škol.

Další velkou výhodou je flexibilita studia. Žádné termíny podle nálady přednášejícího. Všichni lidé jsou tam z podnikové praxe. Všichni chápou, že máte svou rodinu i povinnosti v práci. Jistě, plánované okruhy problémů třeba probrat a zvládnout, ale je to jiná škola. A odměnou za ni není jen MBA titul, ale i skutečné znalosti a praktické zkušenosti, okamžitě využitelné ve své praxi.

Každý manažer dobře ví, kde ho pata tlačí, kde má mezery a je třeba je zaplnit. Proto jsem velmi rád studoval předmět personální management a spolu s kolegy jsem absolvoval i týdenní stáž v podnicích v okolí Mnichova. A teď se chystám pokračovat dalším významným předmětem, kterým je strategický management. Těším se nejen na nové vědomosti a znalosti, ale i na nové kolegy ve studiu, se kterými si vždy máme co říct a vyměnit zkušenosti v našich firem. Studium MBA je totiž o skutečné praxi, to není vysoká škola s internátem, odtržená od života.

Článek vyšel v kategorii Podnikání a označen jako , , . Uložte si do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..