Půjčte si rozumně

Dnešní svět je postaven tak, že bez peněz se v něm žít nedá. I když penězi neplýtváte, i když máte stabilní zaměstnání, snadno se může stát, že váš zaměstnavatel pro nějaké problémy se opozdí s termínem výplaty a můžete se tak dostat do potíží nezaplacením nějakého účtu včas.Pokud hospodaříte se svými penězi rozumně, určitě se nechcete nezaviněně dostat do problémů či zatížit svůj rozpočet nějakými penále například za ne včas uhrazen telefon. V takovém případě je vhodné půjčit si přes SMS krátkodobou malou půjčku a překlenout tak pár dní, než zaměstnavatel doplatí zmeškanou výplatu.

Půjčky se vůbec nevyplatí brát na koupi spotřebních věcí, jako je například mobil nebo nový televizor nebo počítač. Tedy věci, které nám slouží na zábavu, ale nevyděláte pomocí nich žádné peníze. Spíše nás od práce a výdělku odvádějí.

Naopak se vzít si půjčku se vyplatí tehdy, jestliže její pomocí koupeným předmětem dokáže vydělávat peníze (auto, pokud jste obchodník na cestách) nebo ušetřit peníze (nová úsporná mraznička namísto pokažené staré s velkou spotřebou elektřiny). Hodně peněz za teplo vám ušetří i nová plastová okna.

Je mnoho důvodů, kdy si půjčku vzít a kdy se jí raději vyhnout. V každém případě byste si měli ujistit, že ji dokážete splácet. Brát si půjčku na zaplacení jiného úvěru je nešťastné. Vždy si půjčku dobře rozmyslete a půjčujte si s rozumem.

Článek vyšel v kategorii Dům a zahrada a označen jako , . Uložte si do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..