Správný muž se holí dvakrát

Pořádný chlap se holí dvakrát za den. Ráno do práce a večer pro svou ženu. Možná se vám některé „celebrity“ snaží namluvit, že zarostlá tvář je cool, ale zeptejte se své přítelkyně, jestli ji baví mít poškrábanou tvář a proč se s vámi nechce líbat, když máte takové stylové strniště. Možná na pohled to vypadá dobře, ale na dotek je hladká tvář přece jen lepší. A co říká reklama, mi je jedno. Já chci dobře vypadat a dobře se cítit. Proto se pravidelně holím.Když jsem byl mladý kluk a objevily se na mé tváři první chloupky, které si žádali „přistřihnout“, měl jsem dost obavy před žiletkou v strojku. Bál jsem se pořezání, přestože jsem u svého otce viděl, jak svižně namazal tvář pěnou pomocí štětky a bravurně projel obě tváře i bradu ostrou žiletkou. Právě ta ostrost mě děsila, protože jsem párkrát viděl malé řezné ranky na jeho tváři.

holenie

Proto jsem si jako první holicí strojek koupil elektrický. Holení s ním bylo bezpečné, ale i pomalé. Časem mé vousy tvrdly a strojek se tupil. Pomalu, postupně, ani jsem si nevšiml, jen jsem neustále kupoval přípravky po holení, aby mě nepálila po použití starého elektrického strojku tvář.

Zlom nastal, když se tato elektrická mašinka pokazila. Rozhodl jsem se koupit si žiletkový holicí strojek. Ale ne na ty staré tipy žiletek, ale moderní. Bylo to jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě, co se osobní hygieny a zevnějšku týká. Samotné holení získalo novou dimenzi. Nejen, že jsem se oholil mnohem dříve, než v minulosti, ale moje tvář byla skutečné hladká a na dotek jemná, navíc bez zarudnutí. Překonal jsem podvědomý a nepodložený strach z ostří žiletek a od té doby se jinak, než žiletkou neholím. Když tahám žiletky po tváři správným směrem a nemykám strojkem do stran, nehrozí mi žádné poranění. Kvalitní holicí strojek s výměnnými čepelkami vydrží dlouho, holí do hladka a moje partnerka je spokojená 😉

ziletky

Ale pouze jeden holicí strojek mi nestačí. Hodně a často cestuji, i na více dní a neumím si představit, že bych se ráno neoholil, ani v hotelu. Takže jsem si opatřil druhou, cestovní sadu na holení a tu mám připravenou s jinými hygienickými potřebami v mé cestovní tašce. Takže když se chystám na služební cestu, vím, že hygienické a holicí potřeby mám vždy připravené a dobalím si jen oblečení podle druhu a délky cesty a ročního období.

Holicí strojek stejného typu v koupelně i v cestovní tašce mi umožňuje používat jeden typ výměnných čepelek, což mi šetří čas při jejich kupování i peníze. Potvrdil jsem si, že opravdu kvalitní holicí strojek dlouho vydrží, žiletky zvládnou velký počet holení a když jsem jednou vyzkoušel jednorazovky z hotelové recepce, neboť jsem v spěchu zapomněl některé věci doma, zjistil jsem, že už zapomínat raději nic nebudu. To kvalitní a pohodlné holení mi stojí za to. A i mé partnerce.

Článek vyšel v kategorii Zdraví a označen jako , . Uložte si do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..