Stavby ze dřeva na bydlení

Když se řekne „dřevostavby“, každý si představí něco jiného. Pro jednoho je to moderní dřevěnice, pro jiného nízkoenergetický dům ze sendvičových panelů a pro někoho zahradní altán či přístřešek pro auto. Kdo má pravdu? Pokud si zvolíte dobrého dodavatele, tak pak můžete dostat vše z jmenovaného a k tomu ještě i stylový dřevěný nábytek.Dřevo je tradiční stavební materiál a je u nás stále dostupné. Využívá se ve velké míře na střešní konstrukce pod krytinu šikmých, stanových nebo valbových střech rodinných domů i bytovek. V minulosti se hojně využívalo na celé stavby na bydlení i hospodářské budovy a v poslední době zažívá obrovský návrat zpět na scénu. Nejen pro svou dostupnost v našich zeměpisných šířkách, ale zejména pro své vynikající vlastnosti. A to nejen mechanické, ale i tepelněizolační.

Dřevostavby v podobě srubů nebo dřevěnic se staví nejen jako rekreační objekty, ale stále častěji si je lidé nechávají stavět jako rodinný dům na celoroční bydlení. Svým nápadným vnějším vzhledem jsou vhodné do venkovských podhorských oblastí.

drevenice

Do běžné zástavby rodinných domů nenápadně zapadnou nízkoenergetické dřevostavby z lepených hranolů s vnější izolací z dřevovláknité vlny. Na ni se nanáší difúzně otevřená omítka, která dovoluje stavbě dýchat, nebo dřevěná fasáda. Velkou výhodou takových dřevostaveb kromě nízkých nároků na spotřebu energie je i rychlost výstavby. Na hotový základ trvá postavit dřevodům několik měsíců. Pokud plánujete přestěhování do nového dřevodomu z paneláku, nemusíte platit dlouhá léta nájem v bytě a současně stavět na hypotéku dům.

Dřevo je vynikajícím materiálem pro stavbu zahradních chatek nebo altánků pro odpočinek. Dovoluje realizovat různé nápady a designové prvky a svou přirozeností se stane integrální součástí vašeho rodinného prostředí.

Stavět ze dřeva se rozhodně vyplatí.

Článek vyšel v kategorii Dům a zahrada a označen jako . Uložte si do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..