Výběr dětské postele

dite Vhodná postel pro dítě je velmi důležitou součástí dětského pokoje. Výběr správné postele bychom neměli podcenit. Kvalitní postel se podepíše na zdravém spánku dětí a v konečném důsledku i vás. Je několik kritérií podle kterých se můžeme řídit při výběru dětské postele. Bezpečnost a praktičnost by měly být na prvním místě.Trh nám nabízí mnoho možností a výběru. Již u menších dětí můžeme dát přednost klasické posteli, která může sloužit až do dospělosti. Postel je základ a zábrany pro menší děti se dají kdykoliv dokoupit. Pro úplně nejmenší děti jsou vhodné klasické kolébky.

spanek

Umístění postele je nejvíce vhodné ke stěně pokoje, neměla by se nacházet u okna kvůli průvanu, nebo měnící se teplotě. Dítě by mělo mít možnost pozorovat dveře, aby se cítilo bezpečněji. Důležité je vybrat správnou velikost postele. Postel by neměla být příliš nízká a měla by být dostatečně prostorná. Je známo že dětem postel neslouží pouze na spaní, ale je důležitou součástí her, relaxu a útočištěm. Děti mají obrovskou představivost a mnohoúčelová postel bude určitě využita. Při výběru bychom měli myslet na stabilní a pevnou konstrukci, která bude chránit dítě během spánku. Nesmíme zapomínat na bezpečnost, dětský nábytek by neměl mít ostré hrany. Komponenty by měly být pořádně vybroušené a hladké zejména pokud jde o dřevo. Je známo, že děti zbožňují patrové postele. Jsou pro ně nejen místem na spánek, ale i útočištěm a prostorem na hraní. Patrová postel je mimo jiné praktická do bytů, ušetří prostor a dá se mnohoúčelově využít. Neméně důležitý je úložný prostor kde můžeme odložit hračky, nebo jiné věci pro děti. Můžeme ušetřit mnoho místa v pokoji. Kromě palandy se můžeme přiklonit k dalším možnostem jako například jednolůžko s možností rozšíření pokud dítě roste, rozkládací pohovka, rohová pohovka, dvoulůžková postel, rozkládací postel, válendy nebo polohovací válendy.

Zejména malé děti se během spánku odkopávají, místo peřiny je lepší zvolit vak na spaní, který tomu zabraňuje. Design postele je také důležitý, neměl by však být na prvním místě. Celkově byste měli hlavně dbát na to, aby bylo vaše dítě spokojené a budete spokojeni i vy.

Článek vyšel v kategorii Dům a zahrada, Zdraví a označen jako , , , , , . Uložte si do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..