Zařizujeme kancelář

Zatímco sedačka je symbolem pohodlí a odpočinku, spojována s bytem nebo šéfovskou kanceláří, symbolem pracovního výkonu je účelně zařízená kancelář. Kvalitní kancelářský nábytek podporuje produktivitu práce a firmy to vědí, proto do něj investují. Pokud si zařizujete své vlastní pracoviště, co byste měli vědět o kancelářském nábytku?Většina lidí, kteří začínají se svým podnikáním, zpočátku pracuje z domova. Využívají domácí nábytek, rodinný počítač i připojení do internetu na rozběh svého byznysu. Ale práce z gauče nebo kuchyňského stolu na jedné straně omezuje rodinu, na druhé straně neprospívá pracovní pohodě. Jednak nás domácí pohodlí svádí k prokrastinaci, na druhé straně z dlouhého nevhodného sezení dříve či později nás rozbolí záda.

gauc

Proto se z dlouhodobého hlediska vyplatí investovat i do dočasného domácího pracoviště a pořídit si dobrý kancelářský nábytek. Pro práci s počítačem stačí jednoduchý stůl, avšak s možností nastavení výšky pracovní desky nad podlahou. Je to důležité zejména pro správnou polohu rukou nad klávesnicí, aby nás nebolely zápěstí. A také pro optimální nastavení výšky a vzdálenosti monitoru od našich očí, abychom předešli bolestem krční páteře a dlouhodobé únavě z toho. Vycházíme přitom z výšky naší postavy, každý člověk je jiný.

work-space

Při současné práci na počítači a s množstvím dokumentů se hodí stoly do „L“, přičemž každý může mít jinou výšku pracovní desky nad podlahou. Kromě nastavitelných stolů nesmíme zapomenout ani na výškově nastavitelné kancelářské židle na kolečkách. Sedák by měl být tak vysoko nad podlahou, aby lýtka se stehny svíraly pravý úhel, když jsou chodidla celou plochou na zemi. Nastavitelná vzdálenost a sklon zádové opěrky zajistí pohodlí při práci a záda nás nebudou bolet ani po mnohahodinové práci v takové domácí kanceláři.

A když po rozběhu své firmy si otevřete kancelář v centru města, můžete takový kancelářský nábytek převést z bytu do kanceláře. Nebo také ne, ponecháte si domácí kancelář a pracoviště si zařídíte stejně kvalitním nastavitelným kancelářským nábytkem.

Článek vyšel v kategorii Podnikání a označen jako , . Uložte si do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..