Žehlení může být snadnější

napinakpotahunazehlenie-5Pokud něco neděláte rádi, pomůže každá maličkost, která i jen trochu zpříjemní práci nebo odstraní jakoukoliv maličkost, která vás při této nepříjemné činnosti dokáže vyrušit. Jako například když žehlíte košile na žehlící desce s ochranným potahem a při posunutí košile na desce se nahrne pod košilí potah a ne jen otravuje, ale dokonce může způsobit pokrčení košile při jejím žehlení. Víme, jak tomu zabránit.Problémem potahu na žehlicí prkno je to, že deska je příliš dlouhá a ačkoli je potah opatřen šňůrkou na jeho stažení po obvodu, i tak je potah dost volný a proto se posouvá, když je tření mezi žehleným oděvem a deskou větší, než mezi potahem a deskou.

Silnější stáhnout potah pomohou spony na potah. Dostanete je koupit v supermarketech v úhledném balíčku po tři kusy. Délka popruhů s klipsy je uvedena na zadní straně balíčku.

napinakpotahunazehlenie-1

Podle obrázku na spodní straně desky na žehlení spojíte okraje potahu a tím zamezíte jeho posouvání při žehlení. Domácí práce tak budou méně problematické a tím i méně otravné.

Šikovné hospodyňky si dokážou podobné spony vyrobit z pásové gumy a starých spon do šlí. Ale při jejich malé ceně je možná jednodušší si je koupit a ušetřený čas věnovat něčemu užitečnějšímu nebo zábavnějšímu.

Článek vyšel v kategorii Dům a zahrada a označen jako . Uložte si do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..