Bambucké máslo jako kosmetický přípravek

Bambucké máslo, jinak nazývané také shea butter, se s oblibou používá po celém světě. Máslo má mnoho příznivých a léčebných účinků nejen na pokožku, ale i na vlasy. Bambucké máslo je tuk jemně žluté barvy, který navzdory své tuhé konzistenci hned při dotyku s pokožkou taje a proto se snadno roztírá. V Bambuckém másle se nachází mnoho mastných kyselin, vitaminy A a E a fenoly, které mu dodávají všechny jeho terapeutické účinky.Bambucké máslo z Afriky

Bambucké máslo je přírodním přípravkem, který pochází z exotiky. Máslovník africký, odborně nazývaný Vitellaria paradoxa, roste na afrických savanách. Bambucké máslo se získává z plodů, které připomínají velké švestky. Proces výroby bambuckého másla probíhá dodnes ručně a považuje se za společenskou událost. Z posbíraných plodů se vyberou jádra, které se následně vysuší a odstraní se z nich skořápka. Jádra se v dalším kroku rozdrtí a upraží. Upražená kousky jader se opět rozdrtí na drobnou pastu, do které se pomalu přidává voda. Tuky z jader se vysrážejí na vodní hladině, kde ztuhnou a rukama se odstraní. Máslo se nakonec ještě jednou roztaje, aby z něj vyprchala poslední voda a formuje se do kuliček.

Léčte se s bambuckým máslem

Kosmetické a terapeutické účinky bambuckého másla jsou ověřené léty používání. Dodá zdraví nejen pokožce, ale i vlasům. Máslo je ideálním přípravkem na suchou a citlivou pokožku. Dokonale hydratuje celé tělo a pomůže odstranit suchou pokožku z nohou, loktů i rukou. Hojivé účinky bambuckého másla se dají využít při léčení popálenin, pokousání hmyzem nebo jiných malých ran. V případě vlasů je bambucké máslo dobrým pomocníkem při hydrataci. Dodá vlhkost i zničeným vlasům, které jsou roztřepené a zničeny. Stejně také poskytne ochranu vlasům, které jsou často vystaveny vysokým teplotám z kulem, fénů a žehliček. Bambucké máslo je všestranným pomocníkem, který by neměl chybět na poličce každého, kdo touží po zdravé pokožce a vlasech. Informace o bambuckém máslu jsou dostupné na internetu.

Článek vyšel v kategorii Zdraví a označen jako , , , . Uložte si do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..