Jaká matrace je správná pro vaše dítě?

nohy Kvalitní spánek dítěte je důležitý pro jeho zdraví, proto je výběr správné matrace podstatným rozhodnutím pro rodiče. Často se setkáváme s tím, že dítěti vybíráme postel podle vzhledu a nevěnujeme pozornost tomu, na čem dítě spí – matraci. Jednou z nejzávažnějších chyb je myšlenka, že čím tvrdší dětská matrace, tím je to lepší.Nejdůležitější prvky při výběru jsou pevnost a pružnost matrací. Správná matrace se přizpůsobuje tvaru těla dítěte, neměla by jej deformovat. Matrace by se měla mírně ohýbat pod tíhou dítěte, neměla by však být ani příliš měkká. Zejména batolata nemají stabilní páteř a matrace by měla zajistit pohodlí pro správný vývin.

Dříve než přistoupíme k výběru je podstatné ověřit si u prodejce certifikát kvality a zjistit si, z jakých materiálů jsou matrace vyrobeny. Mnozí odborníci v současnosti vyzdvihují paměťovou pěnu. Tento materiál umí reagovat na měnící se teplotu, umí se přizpůsobit tělu dítěte, tím se minimalizuje riziko zranění. Matrace z kokosu má antibakteriální a anti-alergické vlastnosti, což je také nezbytným prvkem zdravého spánku. Nesmíme zapomínat, že dětská pokožka je extrémně jemná a matrace musí být z materiálu, který nedráždí pokožku. Dobrou volbou je také latexová matrace, protože je pružná, trvanlivá a prodyšná. Při koupi matrací pro děti je opravdu důležité, abychom se rozhodli pro novou matraci.

ditevposteli

Pokud chceme ušetřit a zakoupíme použitou matraci, není to zrovna šťastné řešení, protože ta je přizpůsobena tvaru předchozího uživatele. Rádi bychom upozornili na to, že pokud vybíráte dětskou postýlku je mnoho možností, jak si vybrat k ní správnou matraci. Mnoho dodavatelů vám vyrobí matraci přesně na míru dle vašeho výběru materiálu a určení rozměrů.

Jak zjistíme, že dítě už vyrostlo z matrace a je vhodné zakoupit větší rozměr? Vhodné je, aby byla matrace alespoň o 20 cm delší než výška dítěte. Děti mohou růst až do 20 roku života, kritéria pro výběr matrací jsou proto stejně důležitá jak u batolete tak i starších dětí a mládeže.

Článek vyšel v kategorii Dům a zahrada, Zdraví a označen jako , , , . Uložte si do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..