Jaké matrace do ložnice

manzelskapostel Čím náročnější pracovní den absolvujete, tím důležitější je si dobře odpočinout. Vždyť proto jsme věnovali tolik úsilí zařízení svého bytu, abychom vytvořili skvělé zázemí pro svou rodinu i místo, kde nabereme nových sil. Ale odpočinek po práci neznamená pouze obývák s velkým televizorem a pohodlnou sedačkou. Pro kondici a pohodu je především důležitý spánek. A to, na čem spíme.Mnoho rodin kupuje nový nábytek tehdy, když se stěhuje do nového domu a pak se snaží udržovat ho co nejdéle. Nábytek se mění většinou jen u dětí, které rostou a jejich potřeby na vybavení pokojů se mění, nebo v případě nějaké nehody, jako je záplava, vytopení a podobně. A přestože u skříní je takový postup v pořádku, u postelí bychom se na jejich životnost měli dívat trochu jinak.

Doba, po kterou nám postel dobře slouží, není dána jen trvanlivostí materiálu, ze kterého je rám postele zhotoven. Mnohem důležitější, než to, zda postel vrže, je fakt, zda matrace není vyležená. A toto si uvědomuje jen málokdo. Změna totiž přichází velmi pozvolně, ani ji neregistrujeme. Jednoduše si každý večer lehneme do své postele a očekáváme, že se ráno vzbudíme čerstvý jako rybička. No naše tělo cosi váží, často později více, než dříve, a matrace musí naši váhu nést každou noc a celou noc. Nemůžeme se pak divit, že to na nich zanechá stopy. Že se prostě opotřebují a už nedokáží poskytovat oporu našemu tělu tak, jako když byly nové. Matrace je třeba včas vyměnit. Dříve, než se ohlásí první zdravotní problémy.

postele

Během spánku se často na posteli otáčíme. Jednou spíme na boku, jednou na zádech a občas i na břiše. V každé poloze by měla páteř být matrací podpírána tak, aby nevznikal zbytečný tlak na meziobratlové ploténky a aby nebyly některé svaly zad napnuté a jiné ochablé. To si pak fakt neodpočineme a za ty dlouhé noční hodiny může pomalu dojít k deformacím, které se přes den hlásí jako bolest zad. Mnoho lidí to připisuje nesprávnému sezení nebo fyzické námaze, ale často je způsobuje vyležená matrace.

Včasná výměna matrace v ložnici může bolesti předejít nebo výrazně oddálit nástup prvních bolestí zad a šíje. Nemusíte čekat, než budete nemocný, abyste si koupili ortopedickou matraci a době se vyspali. Své tělo můžete před problémy a bolestmi chránit už od začátku a všem neduhům těla předejít.

postel

Matrace jsou prodávány v různých šířkách, takže se hodí do každé postele. Stejně tak výška, ve které si matrace můžete koupit, je různá. Nákupem nové vysoké matrace na vaši starší postel tak o pár centimetrů zvýšíte polohu lůžka nad podlahou a tím si usnadníte uléhání do postele a ranní vstávání. Takové drobné změny usnadní život zejména starším lidem. Výhodným doplňkem k nové matraci do ložnice je anatomický polštář, pomůže odstranit bolesti ramen a krku.

Pokud jste si již zvykli na váš současný nábytek a nechce se vám ho měnit za nový, nemusíte. Pro váš lepší se a spokojenější život postačí, pokud vyměníte staré matrace za nové. A už zanedlouho se budete těšit ze zdravého a osvěžujícího spánku každou noc.

Článek vyšel v kategorii Dům a zahrada, Zdraví a označen jako , , . Uložte si do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..