Kolečko i pro důchodce

Máte zahradu nebo se staráte o rodinný dům, ale zdraví s přibývajícím věkem již velmi neslouží a sil ubývá? Stále však potřebujete z času na čas převést nějaký stavební materiál po dvoře nebo věci do zahrady, ale práce s kolečkem je pro vás únavná? Máme pro vás dobrou zprávu. K dostání je kolečko, ze kterého vás ruce ani záda bolet nebudou a se kterým hravě odvezete třeba sto kilo nákladu i do kopce. A ani se nezadýcháte.Kolečko je skvělý vynález, dovoluje odvézt hodně materiálu. No musíte mít sílu ho zvednout a tlačit. A v pokročilém věku i často odpočívat. Umíte si představit, jaké by to bylo jednoduché, kdybyste naložené kolečko nemuseli zvedat a držet v rukou? A jaké by to bylo fajn, kdybyste ho nemuseli tlačit? Kdyby se pohybovalo samo?

No tak tohle si už představovat nemusíte. Stačí si koupit elektrické kolečko Motúčko české výroby a váš sen o lehké práci kolem domu a v zahradě se stane skutečností. Pohon Motúčka totiž zajišťuje akumulátor a elektromotor s převodovkou v náboji předního kola. A abyste hmotnost naloženého kolečka nemuseli držet ve svých rukou, vybavili do doplňkovým pomocným a řiditelným podvozkem. Takže Motúčko je tříkolový vozík klasického vzhledu s netradičními vlastnostmi.

motucko

Motúčko se prodává s ocelovou korbou o objemu sto litrů nebo s třemi druhy plastových korb. Akumulátor má výdrž šest hodin práce a snadno se dobíjí nabíječkou ze sítě 230 V. Ovládání zajišťuje otočná rukojeť na pravé straně, podobně jako na motorce. Převodovka v kole disponuje přepínačem volnoběh nebo brzda s dobíjením akumulátoru (při jízdě z kopce).

K Motúčku je jako volitelné příslušenství prodávané velké množství doplňků. Sněhový pluh i pluh na orbu, vřetenová sekačka nebo vertikutátor na trávu, adaptér pro tlačení přívěsů za osobní auto či speciální vidle na převoz těžkých břemen a mnohé další. Motúčko pak pro ně slouží jako univerzální pohonná jednotka. Toto elektrické kolečko odveze asi 120 kilogramů nákladu po rovině a s menším nákladem zdolá hravě svah do 30 °. Pro strmé plochy jej můžete vybavit až 45 m dlouhým navijákem.

Pro práci s takovým kolečkem nezáleží, kolik máte let a kolik máte sil. S tímto kolečkem můžete pracovat, i když vás bolí záda nebo kolena. Korbu naložíte malými dávkami nákladu a necháte motor, aby kolečko převezlo na místo, které mu určíte. Motúčko je kolečko jako stvořené pro důchodce, ale práci si s ním usnadní i ostatní lidé.

Článek vyšel v kategorii Dům a zahrada a označen jako . Uložte si do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..