Kosmetika z medu

Civilizovaní lidé žijí na této planetě několik tisíc let, ale průmysloví producenti různých výrobků ani ne dvě stě. No lidé mají tendenci myslet si, že všechno dobré se objevilo až s průmyslovou revolucí a zapomínají, že léčit se nebo zkrášlovat se dalo i v dávné minulosti. Bez fabrik a bez chemických laboratoří. Jednoduše s pomocí přírodních látek, které se běžně i dnes vyskytují kolem nás. A dokonce zdravě.Argumenty moderních úředníků jsou takové, že mnohé preparáty na bázi přírodních látek nemají příslušné studie a proto na krabičku lipového čaje nemůžeme napsat, že je dobrý na vypocení při nachlazení nebo včelí propolis se dá použít jako antiseptikum. Ačkoli jsou tisíce let pozitivních zkušeností, nejsou klinické studie laboratoří placených nedávno vzniklými farmaceutickými firmami…

Rozumní lidé však hledají alternativu k syntetickým přípravkům, o kterých působení na organismus nejsou dlouhodobé vícegenerační zkušenosti, i v oblasti kosmetiky. Takovou je i medová kosmetika. Med je zde již od nepaměti a lidé ho uměli využívat nejen jako potravinu, ale i jako lék či na přípravu kosmetiky.

Samozřejmě, že vyrábět si dnes všechno sám je nepraktické, zvláště pokud chodíte každý den do zaměstnání. Medová kosmetika ale je běžně k dostání. Léčivé a zklidňující účinky těchto produktů jsou všeobecně známé. Propolisové tinktury urychlují hojení herpesu nebo pokud máte afty, dezinfekční účinky jsou lidstvu známy až dávno. Přitom jejich cena není vysoká.

Pokud hledáte alternativu ve svém životě, nechcete být závislí na průmyslové produkci všeho možného i nemožného a dáváte přednost přírodním produktům, je medová kosmetika zajímavou volbou. Kromě zkrášlovacího účinku podporuje hojení, například balzámy na popraskané rty, nebo již zmiňovaný propolis. Kromě tinktury k dezinfekci dutiny ústní ho můžete mít i jako součást zubní pasty. Spojíte tak hygienu spolu s léčením. Věděli jste, že propolis zpevňuje dásně, ničí bakterie a zastavuje jejich růst, působí protizánětlivě, zmírňuje bolest?

Článek vyšel v kategorii Zdraví a označen jako , , . Uložte si do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..