Koupací jezírka

koupání Letní horka jsou ve městech nesnesitelné. Betonové povrchy budov i parkovišť, vyasfaltované cesty a chodníky sálají teplo a ještě znásobují nepříjemný pocit ze suchého vzduchu. Každý, kdo může, utíká z měst do přírody a k vodě. Kromě veřejných koupališť a rybníků na venkově můžete mít svůj vodní svět i na své chalupě.Vzduch na vesnici je úplně jiný už jen proto, že je zde velké množství zelených ploch i stromů, ať už v ovocných sadech nebo v lesích. Zcela jinak se tu dýchá, ačkoli teploměr ukazuje stejné hodnoty, jako ve městě. Pohodu zlepšují i přírodní koupací jezírka jednak tím, že nám umožňují se ochladit, jednak tím, že zvlhčují vzduch ve svém okolí. Horko nám nepřipadá tak velké a možnost schovat se do stínu stromů situaci ještě usnadňuje.

Když udeří léto naplno, tak příval osvěžení chtivých rekreantů dokáže vychýlit z přirozené rovnováhy nejen rybníky a jezera v přírodě, ale i domácí jezírka jsou přetěžovány. Udržovat vodu čistou při zvýšeném náporu pomáhá jezírkové čerpadlo. Jednak je třeba vodu filtrovat od nečistot, jednak ji třeba provzdušňovat. Malá fontánka či vodopádek spojuje okysličování vody v jezírku s estetičností a příjemný žbluňkot vody působí i uklidňujícím dojmem.

koupání

Okamžitou potřebu přístupu k vodě na chalupě může vyřešit plastový nadzemní bazén, ale vaším potřebám lépe poslouží a do venkovské atmosféry chalupy lépe zapadne soukromý rybníček či bio bazén. Vhodně umístěný na rozhraní dvora a ovocné zahrady poskytne nejen osvěžení těla, ale také psychický odpočinek od pracovních povinností.

Prostory městských koupališť či přírodních vodních ploch bývají v létě přeplněné. Vybudováním vlastního koupacího jezírka získáte kromě relaxu i možnost vybrat si, s kým budete trávit volné chvíle. Koupání v blízkosti ovocné zahrady a grilu vám přinese požadované osvěžení a odpočinek.

Článek vyšel v kategorii Dům a zahrada a označen jako , , , , , . Uložte si do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..