Nejlépe se žehlí ráno

zehlicka Také omdlíváte při pomyšlení na to, že po příchodu domů z práce byste ještě měli žehlit? Že byste do rozpáleného bytu měli ještě zapnout žehličku a více si zatápět? Ve vedrech, které nás sužují poslední týdny, jsme rádi, že se dostaneme domova že si sedneme na gauč a odpočíváme, případně si po sprše rovnou lehneme. Horko z nás vysává poslední kapky energie a kdo nemá doma klimatizaci, ten se raději ani nepohne. A na vás v této situaci čeká spousta prádla na žehlení!
 
 
Je jen samozřejmé, že takovou nepříjemnou úlohu odkládáme, jak to jen jde. Avšak jednou čisté oblečení ve skříni dojde a musíme se k žehličce postavit čelem. Horko-nehorko, žehlit se musí. Avšak čím více žehlení odkládáme, tím větší spousta nevyžehleného prádla se hromadí a tím horší pak bude vyžehlit všechno najednou, aby si rodina měla co obléci.

Přitom řešení je velmi jednoduché. Žehlit ráno. Tehdy je venku docela chladno, dá se bez problémů větrat a i taková činnost, jako žehlení se dá zvládnout v příjemnější atmosféře. Metoda je přitom vhodná i pro lidi, kteří musí ráno do zaměstnání!

zehlit

Stačí si natáhnout budík o půl hodinku dříve, vstát a vyžehlit pár kousků. Pokud vám ranní vstávání dělá problém, zkuste jít spát o hodinku dříve, nebo, pokud máte tu možnost, zdřímněte si odpoledne po příchodu z práce půl hodinku. Spánek vám pak nebude chybět a také radost z vykonané práce vám dodá elánu do nového dne. Z velké hromady vám troška ubude a když se vám podaří vstát i druhý den ráno dříve, zabezpečíte rodině čisté a vyžehlené oblečení a sobě radost, jak se to dá všechno zvládnout. Pokud se do žehlení pustíte dříve, než bude rodina reportovat, že už nemají co na sebe, máte velkou výhodu. Ráno vás totiž nikdo nehoní, že všechno musíte vyžehlit. Vyžehlíte tolik, kolik stíháte, a v běžném čase se zapojíte do ranních rituálů kolem snídaně, oblékání, kosmetiky a odchodu do práce. Jen ubude z té nepříjemné hromady 😉

Zkuste žehlit časně ráno a uvidíte, že odpočatý člověk stihne snadněji a více, než unavený odpoledne prací i horkem. Přivstat si se vyplatí.

credit:
Freeimages.com/access_yog
Freeimages.com/sulaco229

Článek vyšel v kategorii Dům a zahrada a označen jako , . Uložte si do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..