Není nůž jako nůž

noze Jistě mi dáte za pravdu, když řeknu, že není nožík jako nožík. A jistě mi dáte za pravdu když napíšu, že si na to vzpomeneme téměř vždy, když zajdeme do nějaké restaurace na oběd nebo večeři. Každý z nás má v oblibě nože určité velikosti, určité hmotnosti a určitého tvaru. A ty ostatní mu jaksi nepadnou do ruky. Jednak jsme zvyklí hlavně z domu, kde si nože sami kupujeme a sami vybíráme, které chceme používat a které raději vynecháváme ze svého repertoáru. A jednak každý máme jinou představu, co je to krása a účelnost, která se s noži spojuje.Kdo často doma vaří, ten si na své kuchyňské nože potrpí a stará se o ně. Ví, že ergonomicky tvarovaná rukojeť mu poskytne bezpečný úchop i rychlou práci a že čepel z kvalitní nerezavějící oceli je samozřejmost. Dobrý nůž se snadno ostří, ale netřeba to dělat často. Kvalita se zde opravdu projeví v čistotě a efektivnosti přípravy jídla. V domácí kuchyni je to výhoda, v restauraci nezbytnost.

slaninka

Lidé si restaurace vybírají podle kvality připravovaných jídel a ochoty obsluhy, ale záváží i používaný servis. Takže kvalitní příbory poskytují podniku konkurenční výhodu a hostům neruší gurmánský zážitek. To je také důvod, proč si je kupují lidé domů. Kvalitní příbory více ovlivňují chuť jídla, než tatarská omáčka nebo majonéza. Příborový nůž kvalitně vyrobený a dobře vyvážený, aby vám nepadal z ruky a k němu vidlička ostrá na maso a objemná na přílohu. Kdysi sada příborů tvořila rodinné dědictví a dnes není důvod to měnit.

nuz

Než se však jídlo dostane pod příbory, musí projít dlouhou cestu přípravy na kuchyňské lince. Kuchyňské nože jsou účinným pomocníkem při přípravě masa, brambor, zeleniny nebo salátů. Zkrátka se bez nich žádný kuchař ani kuchařka neobejde a dobré jídlo bez nich nevznikne. Možná se nám při každodenní přípravě jídla zdají všechny ty nože a nožíky jako samozřejmost, ale s kvalitním nožem se nám pracuje lépe a příprava jídla těší.

Článek vyšel v kategorii Dům a zahrada a označen jako , . Uložte si do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..