Poličku pod květináče si vyrobíte i sami

LavickaNaKvety-24 Rádi byste své květináče vyložili trochu výš, aby se jim dostalo slunečního svitu a květiny krásné kvetly, ale umííte si vybrat z polic a poliček, které se nabízejí v obchodech? Nemáte rádi železné konstrukce a nelíbí se vám všelijaké plastové výlisky s krátkou životností? Chtěli byste mít něco takového poctivé a sedlácké, co by drželo květináče s květinami a vydrželo více, než jeden rok? A udržíte v ruce vrtačku?Ne, nespletl jsem se, nechtěl jsem se zeptat, jestli udržíte v ruce kladivo. Já vím, zbouchat pár desek hřebíky může svádět k snadnému a rychlému dosažení výsledku, ale řekněme si otevřeně, o fušerinu nám tady teď nejde. Chceme potěšit sebe tím, že dokážeme něco vyrobit vlastníma rukama a manželku, že pro ni zhotovíme něco užitečné a pěkné. A sami 😉

LavickaNaKvety

Pokud máte totiž doma akumulátorovou utahovačku, určenou na šroubování, která má možnost uchytit i vrták, můžete pěknou dřevěnou lavičku pod květiny vyrobit i doma. Stačí využít nabídku hobbymarketů, které různé dřevěné desky a přířezy nejen prodávají, ale současně nabízejí možnost nechat si je za mírný poplatek nařezat na požadované rozměry. Na vás pak zůstane nařezané díly jen sešroubovat a nalakovat.

Proč použít vruty namísto hřebíků?

Hřebíky při zatloukání do dřeva materiál před sebou roztlačují do stran. Drží tam vlastně třením. No když je materiál tenký nebo méně kvalitní, deska se může rozštěpit, hřebík nedrží a polička se rozpadne. Proto je mnohem lepší používat ke spojování dřevěných dílů vruty, které zašroubujeme do předvrtaných otvorů.

LavickaNaKvety-16

Dřevěné díly můžeme k sobě i lepit, ale některé spoje by nemusely být dostatečně odolné. Ideální je kombinovat lepidlo a vruty. Spojované díly nejdříve spolu svrtatáme, pak natřeme lepidlem a zatáhneme vruty.

Hotovou dřevěnou poličku je nutné natřít. Chráníme tak její povrch před zašpiněním a také před vlhkostí, která dřevu neprospívá a za pár let by se mohla polička rozpadnout. A to by byla škoda. Vodou ředitelné laky mají několik výhod. Nepotřebují speciální ředidlo na ředění ani mytí štětce, takže ušetříte. A nesmrdí, takže s nimi můžete pracovat klidně i doma. Stačí dva či tři nátěry a lavička pod květiny vám vydrží roky.

Inspirujte se například článkem na bytvpanelaku.cz kde je podrobný popis stavby poličky . Tvar si rozkreslíte a navrhněte podle svých požadavků a prostorových možností. Veškerý materiál, spojovací materiál i lepidlo, lak, štětec dostanete v hobbymarketu. Stačí vám vlastnit akumulátorový šroubovák a stane se z vás kutil.

Článek vyšel v kategorii Dům a zahrada, Hobby a označen jako , . Uložte si do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..