Regál v komoře zpřehlední skladování

jars Ať už rodina bydlí v bytovce nebo v rodinném domě, nedílnou součástí kuchyně je i skladovací prostor na potraviny. Lidé v paneláku mají smůlu na malou vestavěnou skříň s názvem „spižírna“, ale ve starší bytové zástavbě je spíž docela velkou místností, kde je chlad, vhodný pro skladování většiny potravin. A čím větší je místnost, o to větší zájem musíme mít na tom, abychom v ní udrželi pořádek a přehled, co je kde uloženo.V případě potravin totiž jde doslova o život. Mnohé potraviny mají omezenou životnost a po jejím skončení podléhají zkáze. Vytvářejí se v nich plísně, které mohou v případě konzumace výrazně ohrožovat zdraví a i život člověka. Pořádek v spíži je proto životně důležitý.

Regálové sestavy do domácnosti by měly mít možnost jednoduchého sestavení a přehledného uložení potravin. Nemají být sami o sobě těžké, aby se výrazně neměnila zátěž podlahy. Nesmíme zapomínat, že často je i osm bytů nad sebou a umíte si přestavit, že pokud všichni mají napěchované spíže až k prasknutí, jak to působí na konstrukci?

jam

Od regálů očekávaně, že unesou hodně a že všechno bude přehledné. Tedy že na uložený materiál, v našem případě potravin, dobře uvidíme a budou snadno přístupné. Aby se nestalo, že nějaká krabice se sušenkami zůstane kdesi vzadu a objevíme ji po pár letech … Dále se musí policové regály snadno udržovat, abychom zabránili šíření zápachů a plísní v případě, že se nám cosi ve spíži vylije nebo rozsype. Kvalitní kovové police snadno umyjete saponátem a nenasávají pach potravin, které jsou na nich uloženy.

Krabice s trvanlivými potravinami, kartony s těstovinami, sáčky mouky a luštěnin či plechovky od konzerv a skleněné poháry s kompotem. To vše si přehledně uložíte na policové regály a vždy máte po ruce. Dobře vybraná regálová sestava vám také umožní v případě potřeby přestavět police tak, abyste vždy skladovali své potraviny ve spíži efektivně a přehledně.

Článek vyšel v kategorii Dům a zahrada a označen jako , . Uložte si do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..