Síťky na okna je třeba čistit pravidelně

Možná se stalo i vám, že síťky proti hmyzu na oknech vašeho bytu jste našli poškozené, děravé. Nejedná se o problém stárnutí materiálu, díry do sítěk nadělali ptáčci. Nálety malých ptáků na plastové síťky jsou nejčastěji na podzim a zejména tehdy, když máte u bytovky před okny stromy. Co je příčinou poškozování sítěk a jak tomu předejít?Ptákům nezachutnal plast, jak by si mohli někteří lidé myslet. Stále loví hmyz. A malé mušky vidí i když uvízly o okách sítěk na okna. Při snaze je ze síťky vydolovat ji potrhají. Ochrana sítí spočívá v jejich čištění.

Zejména v blízkosti stromů se vyskytuje množství drobného hmyzu. A přestože síťky na oknech zabrání tomuto hmyzu dostal do našeho bytu, nezabrání tomu, aby hmyz v síťce uvízl. Pokud si ho ptáčci všimnou, začnou nalétávat na síťky a začnou vyzobávat mušky z nich.

sýkorka

Proto na podzim se vyplatí síťky zkontrolovat a vyčistit. Ale nestačí to udělat jednou. Alespoň jednou týdně byste měli okno otevřít, zkontrolovat síťku proti jasné obloze a pokud spatříte malou drobnou mušku, ostrým párátkem ji opatrně vytlačte ven. Dříve, než si ji všimnou sýkorky nebo jiné drobní pěvci.

Pokud už jste našli v síťce drobný otvor, snadno ho opravíte, když poškozené místo přetřete lepidlem typu Chemoprén. Nebude to sice extra pěkné, ale zato funkční řešení. Pokud je děr po ptácích příliš, můžete si nechat vyměnit síťku v rámu ve specializované firmě na montáž plastových oken. Stačí, když jim donesete rám se síťkou a oni vám síť vymění. Ne vždy je to na počkání, ale vždy to stojí jen pár desítek korun.

Článek vyšel v kategorii Dům a zahrada a označen jako . Uložte si do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..