Správné osvětlení pro každou místnost

Nejvíce vjemů vnímáme zrakem. Naše oči nám ukazují krásy života i nám pomáhají poznávat nové věci. Abychom však to všechno mohli vnímat, musí být kolem nás světlo. Jenže přes den je většina z nás v práci a domů se vracíme odpoledne či večer. Vnímat svět kolem nás v každou dobu nám pomáhají svítidla.Osvětlení má za úkol nejen poskytovat dostatek světla na všechny naše aktivity v bytě, ale současně být vhodným bytovým doplňkem a dotvářet charakter každé z místností. Vhodně umístěné osvětlovací tělesa a světelné paprsky spolu se stíny umí vykouzlit neopakovatelnou atmosféru. Osvětlit obývák může být na první pohled jednoduchá úloha. No jedno centrální světlo uprostřed pokoje nemusí stačit.

Pokud rádi čtete, svůj koutek s knihou vybavte stojanovou lampou s tlumeným světlem, které vám během vaší chvilky s knihou nebude svítit do očí. Jiné tlumené světlo je vhodné pro sledování televize ve večerních hodinách. Hlavní světlo s více žárovkami se hodí pro slavnostní chvíle s přáteli nebo společné stolování či oslavy.

Hodně času zejména hospodyňky tráví v kuchyni. Pokud uvažujete o výměně kuchyňské linky za novou, nezapomínejte i na nové svítidla do kuchyně, aby nejen dobře vypadala, ale jste se v ní i době cítili. Dobré světlo potřebujete nejen nad jídelním stolem, ale i nad varnou deskou a také nad přípravnou plochou. Dobré jídlo si zaslouží dobré světlo. Nezapomínejte, že správné osvětlení nejen vytváří charakter vašeho bydlení, ale také šetří váš zrak. A moderní osvětlení je navíc úsporné. Investice do něj se vám rychle vrátí.

Článek vyšel v kategorii Dům a zahrada a označen jako , , . Uložte si do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..