Stín přináší osvěžení

zaluzie Poslední dny dokonale prověřily, jak jsme připraveni na léto. Většina lidí se snaží své byty upravovat tak, aby šetřili energii na vytápění v zimě. Dodatečná zateplení, výměna oken za dokonale těsná a s izolačními dvojskly ale mají svůj vliv na úspory energií i v létě. I provoz klimatizace něco stojí a pokud nemusíme zbytečně chladit horký vzduch v bytě, projeví se to v nižším účtu za elektřinu. Jak toho docílit co nejlevněji?

Zvýšení teploty v místnostech bytu způsobují dva faktory. Tím prvním je „větrání“ horkým vzduchem, které ohřívá vnitřní zdi a předměty. Ty akumulují teplo a vydávají ho v době, kdy venkovní teplota klesne. A druhým výrazným prvkem ohřívání bytu nad snesitelnou teplotu je sluneční svit. Čím větší je plocha oken a balkónu a čím víc jsou orientovány na jih, tím větší nepohodu nám to způsobuje.

Ohřívání zdí od slunce bráni vnější tepelná izolace, ale okna jsou slunci vystavena přímo. Dodatečně osazené venkovní žaluzie na oknech jsou rychlým a pohotovým řešením, jak udržet teplotu v bytě na snesitelné úrovni a jak nemuset zapínat klimatizaci na celý den. Odráží sluneční paprsky zpět do volného prostoru.

montaz_venkovnich_zaluzii-4

Uprostřed léta seženete osvědčeného lokálního dodavatele zadáním vašeho bydliště do vyhledávače, například v západních Čechách venkovní žaluzie Plzeň, tím odfiltrujete nerelevantní nabídky z jiných krajů republiky.

Když ráno odcházíte do práce, jednoduše zavřete okna a uzavřete venkovní žaluzie. Tak se váš byt nebude přehřívat a když se odpoledne vrátíte z práce, bude vás čekat doma příjemné klima. Dnes je moderní osazovat na byty okna s velkou plochou skla, avšak v horkém létě je velký rozměr oken problémem. Venkovními žaluziemi dokážete tuto nevýhodu eliminovat a udržet teplotu uvnitř v rozumných mezích. A to vše za dostupnou cenu. Venkovní žaluzie jsou zkrátka moderní a ekonomické.

Článek vyšel v kategorii Dům a zahrada a označen jako , , . Uložte si do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..