Vařit doma je radost

slaninka Dobře zařízená kuchyně je v domě i paneláku pýchou domácí paní. Paradoxně čím více času zaměstnané ženy tráví v práci, o to méně doma vaří a rodina se stravuje ve školních a závodních jídelnách nebo restauracích. O to víc si zálibu ve vaření vychutnáme o víkendech, pomoci nám v tom může dokonalé vybavení naše kuchyně pomůckami a kuchyňským nádobím.V moderní kuchyni nemáme problém ukázat všechny užitečné pomocníky a nářadí, které používáme. Když máme talíře a hrnky schované hluboko v poličkách, přestáváme je používat. A šálky pěkně vyložené na očích nám občas připomenou, abychom vyzkoušeli ten nový čaj, který jsme si nedávno koupili během procházky na dovolené.

vkuchyni

Otevřené poličky a úložná místa pro věci, které často používáme, nejsou jen estetickým prvkem v kuchyni. Pomáhají nám i prakticky. Nemusíme hledat věci po šuplících, máme je pěkně na očích a hlavně po ruce. A víme si vybrat správné nože na krájení čerstvé zeleniny nebo přípravu masa na grilovací pánev. Jiný nůž používáme na chléb a jiný na filetování ryb. Nože v praktickém stojanu na kuchyňské lince nás nezdržují od přípravy jídel a jsou i vkusným doplňkem kuchyně, vyjadřující náš vkus. Výběrem správného nože na tu kterou činnost v kuchyni na jedné straně urychlujeme naši práci, na druhé straně šetříme samotné nože před zbytečným poškozováním a opotřebením.

nuz

Při zpracování masa v kuchyni kromě nožů oceníme i kvalitní mlýnek na maso, když si chce rodina pochutnat na domácích karbanátcích nebo hamburgeru. Ručním mlýnkem rychle a pohodlně namelete čerstvé maso, ale stejně poslouží i při ořechách, česneku, cibuli nebo tvrdých sýrech. Nebo zpracujete suché rohlíky na jemnou strouhanku. Mlýnek z kvalitního plastu a ocelovými řezacími noži se připevňuje k pracovní desce přísavkou, což z něj dělá operativního pomocníka při vaření.

Pěknou a moderní kuchyň oživí kvalitní doplňky a nástroje a z jídla se stane společenská událost vaší rodiny.

Článek vyšel v kategorii Dům a zahrada, Zdraví a označen jako , , . Uložte si do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..