Vodácké výlety na Vltavě s půjčovnou raftů

Rafting patří mezi oblíbené sportovní aktivity a to zvláště u nás v České republice. Češi patří v této disciplíně už dlouhodobě mezi absolutní světovou špičku a každý rok získávají medaile na významných světových akcích. Rafting ale není jen záležitostí profesionálů, kteří se mu věnují závodně – velmi oblíbený je i mezi obyčejnými vodáky, kteří takto tráví svoji dovolenou.

Abyste se mohli spolu se svými přáteli nebo rodinou vydat na raft, nemusíte mít vždy vlastní vybavení. Na některých řekách můžete využít i půjčovnu raftů, kde Vám ochotně zapůjčí veškeré potřebné vybavení, které je ke splutí řeky potřeba. Jednou z takových řek je Vltava, která je nejdelší řekou v ČR – pokud se pro ni rozhodnete, k dispozici Vám bude například půjčovna raftů Petr Putzer, která se zaměřuje na nejoblíbenější české řeky (kromě Vltavy ještě např. na Berounku, Ohři nebo Otavu).

vltava tepla

Proč se vydat na výlet na Vltavu?

Velká obliba této řeky pramení mimo jiné i z toho, že je vhodná jak pro začátečníky, jež nemají s raftingem žádné zkušenosti, tak i pro protřelé rafťáky, kteří si troufnou i na náročnější úseky. Další velkou výhodou Vltavy je její celoroční splavnost – díky přehradě Lipno je na Vltavě vždy dostatek vody a to i v období velkého sucha. Velkou – a pro mnoho lidí tou největší – předností této řeky je pak především její okolí, které nabízí spoustu nádherných míst k návštěvě.

Oblíbená místa na Vltavě a zajímavé úseky

V okolí řeky Vltavy je velké množství krásných míst a památek, která můžete během svého výletu navštívit. K těm nejatraktivnějším rozhodně patří kouzelné město Český Krumlov, jehož centrum je dokonce na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Pokud máte rádi hrady, určitě se podívejte na Rožmberk, který byl postaven ve 13. století. K zajímavým památkám patří také klášter ve Zlaté Koruně nebo zřícenina hradu Dívčí Kámen. No, a pokud si plavbu protáhnete až do Českých Budějovic, neměli byste vynechat návštěvu této jihočeské metropole, kde by chtěl žít každý (jak se říká v jedné z her od Járy Cimrmana).

Kolik času nám jednotlivé úseky zaberou?

Na řece Vltavě je několik úseků, ze kterých si můžete vybrat, nejčastěji ale vodáci absolvují trasu z Vyššího Brodu do Boršova. Ta většinou zabere přibližně 4 dny, pokud chcete něco méně náročného, můžete pochopitelně zvolit kratší úsek. Běžný rozvrh vodáckých výletů na Vltavě pak vypadá následovně:

1.den – Vyšší Brod – kemp Branná (cca 4 hodiny plavby)

2.den – kemp Branná – Český Krumlov (cca 4 hodiny plavby)

3.den – Český Krumlov – Zlatá Koruna (cca 5 hodin plavby)

4.den – Zlatá Koruna – Boršov nad Vltavou (cca 5 hodin plavby)

Uvedené časy jsou pochopitelně pouze orientační, stejně tak jako rozvrh jednotlivých dní – můžete absolvovat více úseků během jediného dne, nebo si všude udělat zastávku a podívat se např. na památky, zajít na večeři atd.

Co je na splutí Vltavy potřeba?

Jsou sportovní aktivity, ke kterým nepotřebujete skoro žádné vybavení, a na druhé straně jsou takové, u nichž se bez speciální výbavy neobejdete. Rafting patří do té druhé skupiny a tak pokud si budete chtít udělat vodácký výlet, máte dvě možnosti – potřebnou výbavu si koupit nebo si ji daleko levněji vypůjčit. Pro všechny, kteří vybavení na vodu nemají, je přímo u řeky oblíbená půjčovna raftů. Vltava, Berounka, Labe a Ohře – na všech těchto řekách provozuje pan Putzer svoji půjčovnu, kde Vám za velmi nízkou cenu poskytnou veškerou potřebnou výbavu – rafty, kánoe, kajaky, pádla, barely, vesty, lodní pytle nebo pumpy, využít dokonce můžete i služeb profesionálního akreditovaného instruktora.

putzer.cz_půjčovna lodí Vltava_

Půjčovna raftů Petr Putzer

Půjčovnu raftů Petr Putzer najdete ve Vyšším Brodě, na levém břehu řeky Vltavy, hned pod mostem u nádraží a hned naproti oblíbenému kempu pod Hrází. Půjčovna je v provozu od května až do září a její otevírací doba je denně od 8.30 do 19 hodin. Více bližších informací naleznete na internetových stránkách putzer.cz.

Článek vyšel v kategorii Hobby a označen jako , , . Uložte si do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..