Mokré čištění koberců, matrací a sedaček

hadice

Čištění koberců je nutné provádět minimálně jednou za týden. V tomto případě máme na mysli suché čištění koberců, pokud se jedná o mokré čištění koberců, je ideální frekvence čištění minimálně jednou za ½ roku a to z důvodu hloubkového usazování nečistit a roztočů ve vláknu koberce. Čištění koberců za pomoci extrakce probíhá za pomoci speciálních extraktorů, jejichž fungování nám přiblížili odborníci z firmy Čištění koberců Brno.Extraktory neboli stroje na mokré čištění koberců a čalounění jsou v základu vybaveny dvěma nástavci. Širší a delší nástavec je určen na čištění koberců. Vzhledem k šířce dokáže odstát poměrně velké plochy během krátké doby, ale pokud se jedná o silně znečištění koberce, je nutné čištění provést minimálně dvakrát. Mokré čištění lze využít rovněž na matrace a sedačky, je vhodné využít úzký nástavec na čalounění, který sice nevysaje takovou plochu jako nástavec na koberec, má však vyšší sací sílu (díky úzké ploše) a dokáže na jedno nasátí odsát i silné nečistoty.

sedackaakoberec

Firma Čištění koberců Brno používá pro čištění extraktory Karcher a dle jejich informací jsou tyto extraktory nejlepší na trhu. Firma Karcher pravidelně pracuje na vývoji novinek a nových technologických zpracování vysavačů a jejich troje jsou dovedeny téměř k naprosté dokonalosti. Stejná situace je i i čisticí chemie, kdy právě značka Karcher drží pomyslný prim a její čisticí prostředky patří mezi světovou špičku. Kromě čisticích prostředků na koberce disponují také chemií na dřevo, vinyl atd.

Všechny stroje jsou vybaveny výkonným čerpadlem, které se stará o tlakové nastřikování čisticí směsi do hloubky vlákna bez ohledu na to zda se jedná o koberec nebo čalounění. Dále jsou vybaveny rovněž turbínou, které je schopna v krátkém čase kvalitně odstát čisticí směs obohacenou o nečistoty z hloubky vlasu. Stroje je možno rovněž zapůjčit a to v každém větším městě. Půjčovnou strojů disponuje i firma Čištění koberců Brno ve městě Brně.

Článek vyšel v kategorii Dům a zahrada a označen jako , , . Uložte si do záložek.

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..