Foťák ze zastavárny usnadní začátek

Přemýšlíte, čím vyplníte léto? Jak budete trávit volný čas? Příjemné počasí dovoluje věnovat se jakýmkoli činnostem. Pokud dáváte přednost aktivitám v přírodě, přišel váš čas. Od aktivního sportu, sběru lesních plodů až po obyčejné procházky po parku, máte možnost dělat cokoli. Pokud nemáte zájem o konkrétní činnost, zkuste začít dokumentovat své toulky po přírodě. Váš vstup mezi amatérské fotografy vůbec nemusí představovat vysokou finanční zátěž pro vaši peněženku.Přitom nemáme na mysli radu, že začněte využívat vás smartphone na dokumentování procházek a výletů. Přestože mezi jejich uživateli je rozšířen názor, že smartphony dobře fotí, skutečnost je taková, že jsou to jen obrázkovače. Bez kvalitní optiky s presaturovanými barvami mohou dokumentovat situaci, zachytit obličeje nebo akci, ale jen těžko přiblíží světelnou atmosféru nebo hloubkou ostrosti nechají vyniknout centrum záběru.

fotografka

Ale ani drahé zrcadlovky nejsou témou, na kterou vás chceme upoutat. Výrobci se sice snaží přilákat zákazníky sety, do kterých ke kvalitním tělům přibalují co nejjednodušší objektivy, aby nás později „zkasírovali“ při dokupování dalších kvalitních objektivů a příslušenství. Fotografování ani kvalitní fotky totiž nejsou o kvalitě a ceně fotoaparátu, ale o schopnostech a vidění samotného fotografa.

Proto i průměrný nebo starší fotoaparát dokáže v rukou šikovného fotografa produkovat opravdu zajímavé snímky. Abyste si na vlastní kůži odzkoušeli, zda takové fotografické vidění máte a jestli vás fotografování bude bavit, nepotřebujete nový foťák, postačí i starší a používán. Právě takové můžete sehnat za zajímavé, často až zlomkové ceny, v záložnách. Pokud vás fotografování chytí, bude to malá vstupní investice, pokud ne, tak jde o zanedbatelný výdaj. No v každém případě se i se starším fotoaparátem naučíte zacházet s clonou a časem závěrky, naučíte se hledat motivy.

Článek vyšel v kategorii Hobby. Uložte si ho do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..