Prvoaprílový sníh

Přestože na severu republiky jsou i koncem dubna sníh a zima zcela běžné, na jihu už v březnu jsou dny, kdy byste nejraději vyšli ven v krátkých rukávech. Sluníčko svítí, jakoby chtělo dohnat zameškané a všude je teplo. Alespoň přes den. Ale i tak se ještě v tomto období musí počítat s poklesem teplot. Předpověď říkala, že to přijde v prvních dubnových dnech.I loni napadl sníh prvního dubna. Letošní ochlazení slibovalo pokles nočních teplot těsně pod nulu, ale přes den měli vystoupat nad desítku. Tedy žádný velký mráz a proto jsme se rozhodli už zavřít přes zimu trvale otevřené výpustné ventily nádrží na dešťovou vodu, kterou zachycujeme ze střech a využíváme na zalévání. Jako asi většina zahrádkářů.

snezenky

Poslední březnové dní sem tam i zapršelo, ale to je spíše příliš silný výraz pro ty srážky, které se zde objevily. Zato dnes, poslední den pro podání daňového přiznání, ranní déšť postupně prošel v sněžení! Nejdříve nenápadně, pak vydatně zakryl všechny trávníky ve městě a nepoužívané chodníky a parkoviště bílou peřinou. Ve výšce teploměr ukazoval 4 stupně, těsně nad zemí to bylo mezi nulou a jedním stupněm Celsia. Dost na to, aby se sníh trochu udržel.

budka

Postupně napadlo do pěti centimetrů (na výšku;)) sněhu, který zakryl celé plochy. Je to ale velmi mokrý sníh, který ve městě nemá dlouhého trvání. Zato v zahradě může vydržet i dva dny, pokud nezačne na něj svítit slunce. Kdyby i přišel v noci mráz, sníh ochrání rostlinky, které již vykukují ze země, jako peřina. No víc mě těší jako zásoba vláhy. Jelikož na jaře moc nepršelo, v nádrži je vody sotva na dně, tak ani nebylo čím zalévat. Takže tento sníh to udělá za mě, bude pár dní vydatně zásobovat vodou mou zahrádku. A ten, co se usadil na střeše mé zahradní chatky, se postupně rozpustí a nateče do nádrže . Aby bylo čím zalévat zahrádku později.

Článek vyšel v kategorii Dům a zahrada. Uložte si ho do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..