Chodit vždy zdravě

nohyChůzi považujeme za takovou samozřejmou, že si na své nohy vzpomeneme, až když v nich cítíme bolest, až když nás přestanou poslouchat. Častokrát se k nim chováme nevděčně, trápíme je nevhodnou obuví, dlouhým stáním, nepohodlným sezením. Chcete-li, aby vám vaše nohy dlouho a dobře sloužily, začněte si jich všímat, věnujte jim patřičnou pozornost dříve, než budete potřebovat lékaře. Postup je jednoduchý.Je to možná neuvěřitelné, ale na chodidlech má člověk největší hustotu nervových zakončení. V historických dobách bylo důležité, co cítíme pod svýma nohama. Dnes jsou to nanejvýš tak pedály auta, ale v minulosti, kdy lidé chodili bosi a ne jen po rovných upravených površích, byly nohy důležitým prvkem signální soustavy těla. Přiznejte se, kdy jste vy naposledy kráčeli po trávě nebo cestou bosí? Kdy jste cítili na chodidlech strukturu povrchu, po kterém se pohybujete?

Kontakt chodidel s povrchem je důležitý nejen pro informaci, po čem kráčíme a zda je to bezpečné, ale současně masírování nohou je pomáhá prokrvovat, lépe vyživovat. A v uzavřené těsné obuvi, ve které jsme po celý den, se nic takového neděje. Výsledkem mohou být oteklé a bolestivé nohy.

stopy

Když vám vaše práce nedovoluje mít na nohách pohodlnou obuv přes den, využijte odpoledne a volné dny. Rehabilitační obuv svým tvarem podpoří správnou klenbu vašeho chodidla, masážními výstupky prokrví celou nohu a poskytne jí správnou oporu. Můžete v ní chodit po domě, vyjít do zahrady nebo jen vynést smetí. Jistě, v zimě se vám to možná bude zdát nevhodné, ale během celého léta dopřejte svým nohám pohodlí a vzduch.

A když náhodou budete v nemocnici, na návštěvě přátel či na vyšetření, tak se nezapomeňte podívat na zem. Uvidíte, v čem chodí po celou dobu všichni lékaři. Oni vědí, jaká obuv je pro ně dobrá. I bez diplomu máte možnost cítit se stejně dobře a zdravě i vy.

Článek vyšel v kategorii Zdraví a označen jako . Uložte si do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..