Falcovaná taška

Když vidíte po ulicích chodit nějakého člověka, co má hlavu stále nahoru, buďte si jistý, že je to ten, co má plnou hlavu starostí. Hledá řešení svého problému. Nejpravděpodobnější je, že koupil nebo zdědil starý dům nebo staví svůj nový příbytek a potřebuje se rozhodnout, jakou střechu mu dát. A dívá se po ostatních domech, jakou střešní krytinu mají lidé na těch domech. Pokud jste v podobné situaci, jistě vám přijde vhod několik rad od člověka, co si tímto procesem prošel.Ačkoli většina lidí se zajímá o dispozice interiéru domu a možná o barvu fasády, nejdůležitějším prvkem každého domu jsou základy, aby do domu neteklo odspodu, a střecha, aby do něj nepršelo shora. Jak základy tak i střecha kromě izolace proti vodě plní i další funkci, tepelnou izolaci celé stavby. Abychom se v domě cítili pohodlně v každém ročním období a aby nám nebyla v zimě zima a v létě horko. A ještě musí taková střecha vydržet nápor krupobití nebo haldy sněhu.

Jak vidno, rozhodnutí jak vybrat tašku na střechu nemusí být jednoduché a vyplatí se mu věnovat dostatek času. Samozřejmě, že kromě tašky máte na výběr i ostatní druhy krytin, ale pokud fakt chcete mít kromě pohodlí, komfortu a pocitu bezpečí i jistotu, že vaše střecha vydrží dlouhá desetiletí, není důvod nevsadit na staletí osvědčenou jistotu. A tou je klasická pálená taška.

střecha

Právě proto, že na střechu kromě kapek deště a sněhových vloček dopadají občas i pěkně velké kroupy, musí být materiál tašky pevný a odolný. To se konstrukčně zajistí tak, že krytina není rovná, ale má přesně tvarované drážky. Jak to přesně vypadá ukazují obrázky falcované tašky z eshopů. Vždyť si na srovnání vemte kus rovného kartonu a vlnitou lepenku. Který materiál je pevnější? Navíc falcovaná pálená taška je také lehká, tedy i krov a laťování může být subtilnější, než při těžkých krytinách.

Vybrat si střechu pro svůj dům není jednoduché rozhodování. Ale jen do chvíle, dokud nevíte, co máte chtít.

Článek vyšel v kategorii Dům a zahrada a označen jako , , , . Uložte si do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..