Nové podlahy do bytu

podlaha Můj byt už má cosi za sebou a tak mě napadlo, že bych věnoval trochu času a prostředků do jeho malé rekonstrukce. Žádné bourání a zednické práce, zatím bych začal jen opravou stěn a stropů, ale hlavně chci vyměnit v bytě podlahy. Gumolit má nejlepší léta dávno za sebou, i když byl většinu času zakrytý koberci. Než se však rozhodnu definitivně, chtěl jsem si udělat obrázek o tom, jaké podlahové krytiny jsou dnes dostupné, jaké mají vlastnosti a samozřejmě, jestli mě jejich výměna v bytě nezruinuje.Nejkrásnější by samozřejmě byly poctivé dřevěné podlahy, jaké jsme měli v rodičovském bytě. Občas sice potřebují přeleštit nebo i obrousit a nalakovat, ale tomu pocitu kontaktu s dřevem se nic nevyrovná a proto se vyskytují nejen ve starých bytech, ale stále častěji si je dávají montovat lidé i do nových bytů. Podle mě dobrá volba do obývacího pokoje.

Stejně dobře vypadají místnosti vybavené laminátovou podlahou, která je méně náročná na montáž a také na udržování. Mají vzhled dřevěné podlahy, ale jsou jednak tenčí, jednak levnější a vyrábějí se kombinací různých materiálů, takže i vzory jsou dostupné v široké škále. Velkou výhodou laminátové podlahy je fakt, že si ji jako zručný kutil dokážu položit i sám, nejlépe spolu s dobrým kámošem. Jen si musím při výběru dát pozor, abych do místnosti vybral správný zátěžový typ, jinak bych ji musel po pár letech kvůli opotřebení měnit zas.

parkety

Ve vstupní chodbě i koupelně a kuchyni nebudu velmi spekulovat. Kvůli možnosti snadné údržby a odolnosti vůči vodě dám osvědčené vinylové podlahy, které jsou odolné vůči vodě a proto nebude vadit, když z vany vyšplíchne trochu vody nebo v kuchyni při vaření se nadělá nepořádek. Vezmu mop a rychle to všechno vytřu a vysuším.

Nové podlahy dodají mému bytu trochu šmrnc a výrazně zlepší jeho vzhled. Ze skutečně pestré nabídky vyberu pro každou místnost ten nejvhodnější materiál a za rozumný peníz budu mít tu správnou podlahu v každém pokoji a příslušenství bytu. V bytě se bude lépe bydlet a když se rozhodnu ho prodat, dostanu za něj vyšší cenu.

Článek vyšel v kategorii Dům a zahrada a označen jako , . Uložte si do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..