Vlhkost zdiva je problém

moisture Porušení izolace základů obytného domu nebo poškozená střecha a následné zatékání dešťové vody do nosných zdí domu představuje vážný technický problém. Pokud neřešíme vlhkost zavčas, může přerůst do problému se statikou celého domu a následné odstranění této poruchy si vyžádá značné finance od majitelů bytů. Proto v případě vlhkých zdí časně začněte tyto problémy řešit, ještě dříve, než se pustíte do odstranění příčiny vlhkosti ve stěnách.Voda se do stěn může dostat dvěma způsoby. Buď vzlínáním odspodu nebo zatékáním shora. No dostat ji ven je možné pouze jedním způsobem. Odpařením vody ve vzduchu. Zatímco na vnější straně zdi se o odvod vody postará vítr, který odfoukne vlhký vzduch z blízkosti stěny, uvnitř objektu je situace komplikovanější. Vzduch má jen omezenou schopnost přijímat vlhkost a když je tato hranice dosaženo, další vysoušení stěn je zastaveno. Stěny zůstávají mokré, studené, ztrácejí schopnost tepelné izolace. Zvyšují se náklady na vytápění a vlhkostí jsou poškozovány jako zařízení bytů, tak i předměty v nich.

Aby mohlo vysušování podmáčených zdí pokračovat co nejrychleji a následně se mohlo přistoupit i k odstranění příčiny vlhnutí zdí, musíme snížit vlhkost vzduchu, aby byl schopen přijímat další vlhkost ze zdí. V tom nám pomohou přístroje, jakými jsou například i odvlhčovače vzduchu. Podle velikosti prostoru, který chceme zachránit, zvolíme buď absorpční nebo kompresorové odvlhčovače. O výběru vhodného přístroje rozhoduje i jeho celkový výkon ve srovnání s velikostí prostoru, který plánujeme takto odvlhčit a také nesmíme zapomínat na způsob, jakým budeme odstraňovat zachycenou vodu. Vlhkost ze vzduchu přístroj přemění na kapalinu, vodu, a tu je třeba odvést ven z objektu.

Včasným použitím odvlhčovače zabráníte vzniku dalších škod na objektu a připravíte ho na opravu, aby vám dům sloužil ještě dlouhá léta.

Článek vyšel v kategorii Dům a zahrada a označen jako , , . Uložte si do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..