Elektrická motyka

kultivator-florabest-fgh750 Máte zahrádku u domu nebo v zahrádkářské osadě za městem? Nebo raději jezdíte okopávat zahrádku na vesnici k tchánovi? V každém případě ale musíte souhlasit s tvrzením, že jaro je náročným obdobím zahrádkáře. Příprava záhonů a políček pro zeleninu či sázení sazenic dá pořádně zabrat celému tělu, záda a ruce nevyjímaje. Je to daň za poctivou zeleninu, ale i tato daň může být nižší, pokud využijete šikovného pomocníka, elektrickou motyku.



Ne, nemusíte si představovat železnou motyku s dřevěnou násadou, připojenou k nějakému pohonu, která mlátí kolem sebe hlava nehlava. Tímto názvem lidé zvyknou označovat elektrický kultivátor pro úpravu půdy v zahradách. Když ho máte, nemusíte ručně motykou ohnuti kopat do země a rozbíjet hroudy na menší, abyste jste upravili políčko pro setí zeleniny nebo vysazení sazenic papriky.

Kultivátor má motorem přes převodovku poháněny plechové otočné zahnuté nože, které odkrajují ze země a mezi sebou ji rozdrtí na menší kousky. Kultivátor pracuje rovněž v tvrdé a suché půdě, mnohem lepší výsledky ale dosáhnete, pokud bude půda před kultivováním vlhká. Žádná jiná příprava půdy se nevyžaduje a dokonce si při opatrnosti můžete troufnout i na úpravu travnatého povrchu a předělat ho na políčko.

jahodovisko

Elektrický kultivátor potřebuje ke svému provozu přívod elektrického proudu pomocí prodlužovačky. Při práci dbejte na to, aby kabel ležel za vámi a nepřejeli jste ho kultivátorem. Výhodou elektrických kultivátorů je pohotovost. Nemusíte řešit benzín a poměr oleje, netrápí vás zanesená svíčka či ucpaný vzduchový filtr. Nenamáhá vás opakované startování. Jednoduše zatlačíte spínač a pracujete. A to všechno mnohem rychleji, než kdybyste záhony chtěli upravit motykou.

Na závěr vaší práce s kultivátorem jen hrabičkami upravíte povrch půdy a můžete začít sít a sázet.

Elektrický kultivátor s úspěchem využijete nejen na vnějších políčkách, ale i ve skleníku z polykarbonátu (lexanu). Použití v klasickém skleněném skleníku nedoporučujeme, případné odletující tvrdé kusy hlíny by mohly skla poškodit.

Článek vyšel v kategorii Dům a zahrada a označen jako . Uložte si do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..