Není stůl jako stůl

Při prohlížení starých rodinných fotografií si mimoděk připomenu, jak jsme stolovali u rodinných setkáních nebo slavnostních příležitostech. Zatímco dnes jsou dominantou obývacího pokoje mohutná sedačka a velký televizor, u mých rodičů i ostatních příbuzných to byl masivní jídelní stůl, u kterého se setkávala celá rodina. A stále častěji mám chuť se k tomuto způsobu života vrátit.
 



V paneláku je běžně stůl součástí vybavení kuchyně, v obýváku ho už nenajdeme. Jídelní stoly z masivu nahradily stoly plastové, skleněné, dřevotřískové. Neříkám, že neslouží svému účelu, spíše, že jsou čistě účelové. Najíst se a opustit kuchyni. V minulosti jídelní stoly z masivu byly dělány tak, že normálně sloužily čtyřčlenné rodině a v případě většího počtu lidí se jednoduchým způsobem daly roztáhnout a najednou bylo místo pro osm lidí. Nejen na slavnostní oběd. Při takovém stolu z ořechového dřeva jsme rádi sedávali jen tak a povídali jsme si. Poctivé dřevo v nás vyvolávalo dobré pocity a i jídlo nám při něm lépe chutnalo.

V rodinném domě je jednodušší si větší obývák zařídit tak, aby nejen dobře sloužil, ale byl příjemný a pohodlný. Aby se v něm rodina scházela nejen u televize, ale i při společném stolování. Moderní jídelní stoly vhodně doplní současný nábytek a budete se při nich dobře cítit nejen při rodinné večeři.

Při výběru stolu zvažte nejen tvar, který se vám hodí do současného prostoru, ale i to, kolik lidí bude při něm sedávat, kolik osob žije ve vaší domácnosti. Pokud několikrát do roka pořádáte setkání širší rodiny, poohlédněte se po skládacím stole a možná zjistíte, že se nemusíte s příbuznými či přáteli setkávat v kavárnách, ale mnohem příjemnější je to doma.

Moderní jídelní stoly a židle, které se svým designem hodí k vašemu současnému nábytku, si vyberete v prodejnách s nábytkem.

Článek vyšel v kategorii Dům a zahrada a označen jako , , . Uložte si do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..