Skladování obuvi

Při hledání nového bytu nás zajímají nejčastěji lokalita, pak orientace bytu na světové strany a v neposlední řadě i vnitřní dispozice. Každý máme představu, jak velký by měl být obývací pokoj, jakou nejmenší kuchyni jsme ochotni akceptovat a také, jak si představujeme zařízení koupelny. Když byt splňuje všechny naše nároky v tomto ohledu, podívejte se na něj ještě jednou z jiného úhlu. Je v něm dostatek odkládacích prostor?Standardní byt je dispozičně řešen tak, aby v něm bydlela standardní rodina se standardními potřebami. Není problém umístit postele, sedačku, nábytek, není problém v bytě spát pohodlně a užívat si den.

Problémy mohou nastat, když máte hobby, když chcete trávit volný čas a víkendy mimo bytu. Protože po návratu se musíte někde složit, někam třeba umístit volnočasový oděv a sportovní vybavení. A když se věnujete sportu jinému v létě a jinému v zimě nebo máte těch koníčků víc, najednou je každý byt malý, najednou je v každém nedostatek odkládacích prostorů.

Zatímco zimní sportovní oděv a letní cyklooblečení hravě uložíte do velkých šatních skříní v ložnici, umístit v bytě dvě kola pro rodiče a dva pro jejich potomky již tak jednoduché není. Trochu mohou pomoci závěsné držáky, ale řekněme si pravdu, vyhýbat se v předpokoji zavěšeným kolům celý rok… A ani balkon není nejlepším místem pro odložení kol.

Paneláková chodba s vestavěnými skříněmi se dá využít k ukládání menších věcí. Zejména když skříně zvětšíte, využijete prostor nad dveřmi na nižší police. Pak do nich uložíte nejen badmintonovou sadu, sportovní míče, ale po zimě i dětské lyžařky i lyžařky pro dospělé.

Vysoko umístěné police s odsouvacími dvířky využijete na sezónní odložené sportovní vybavení a aktuálně používané věci vložíte na sezónu do nižších skříněk, abyste nemuseli často využívat malé schůdky pro přístup do skříněk. Při výběru nového bytu tedy klaďte důraz na velikost předsíně i na sklep a jeho bezpečnost.

Článek vyšel v kategorii Dům a zahrada a označen jako , , . Uložte si do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..